Chevrolet Blazer 2 generacji [FL]

Generacja
Chevrolet Blazer 2 generacji [FL]

Historia modelu Chevrolet Blazer 2 generacji FL

Część z tych zmian, które miał zawierać już model z 1995 roku, pojawiło się dopiero w 1996 roku, czyli w Chevrolecie Blazerze 2 generacji FL. Dzięki Faceliftingowi nowy Chevrolet Blazer zyskał światła do jazdy dziennej i pięciostopniową manualną skrzynię biegów dla modelu dwudrzwiowego.

Silnik w Chevrolecie Blazerze 2 generacji FL

Podstawową jednostką montowaną w Chevrolecie Blazerze 2 generacji FL był podrasowany silnik V6 o pojemności 4,6 l, który został przemianowany na Vortec 4300. Wraz z nową nazwą pojawiły się liczne udoskonalenia, takie jak: przeprojektowana sprężarka klimatyzacji i sztywniejszy blok silnika, co miało na celu zwiększenie dźwiękoszczelności Chevroleta Blazera 2 generacji FL i wyeliminowanie drgań.

Paradoksalnie rozwiązanie to wpłynęło na obniżenie mocy silnika w Chevrolecie Blazerze 2 generacji FL do 190 koni mechanicznych. Obniżył się też moment obrotowy silnika. Poprawiła się jednak wydajność holowania Chevroleta Blazera 2 generacji FL, którą oceniono na 2267 kg dla obu wersji napędowych (na cztery i na dwa koła).

Chevrolet Blazer 2 generacji był bardzo ceniony za wytrzymałość. Płyn chłodniczy i świece zapłonowe mogły wytrzymać nawet 160 000 km bez konieczności wymiany.

4.34
Ocena na postawie 29 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
ModelChevrolet Blazer
Produkcja od1996

Inne generacje Chevrolet Blazer

Inne modele Chevrolet

Chevrolet Blazer 2 generacji [FL]: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie