SsangYong Rexton 2 generacji

Generacja
SsangYong Rexton 2 generacji

Model Rexton drugiej generacji pojawił się w 2006 roku i jest wytwarzany do dziś. Na większości rynków Rexton występuje pod właśnie tą nazwą. Na Sri Lance auto jest oferowane przez firmę Micro jako Micro Rexton. Wóz montowany jest w Korei Południowej i na Sri Lance.

W przeciwieństwie do wielu modeli SsangYonga Rexton nie wygląda nienormalnie. Nie ma nachalnej stylistyki gryzącej w oczy ani ekstrawaganckich rozwiązań designerskich. Jego nadwozie to klasyczne, sporych rozmiarów kombi z dużymi światłami z przodu i z tyłu. Drzwi są obszerne i otwierają się pod dużym kątem, co ułatwia zajmowanie miejsca w kabinie pasażerskiej. Koło zapasowe jest schowane w bagażniku, a nie przymocowane do tylnej pokrywy.

W porównaniu z poprzednikiem zmieniły się światła przednie na większe, a osłona chłodnicy przypomina jeszcze bardziej niż w Rextonie I atrapę chłodnicy z Mercedesów z lat 90. ubiegłego wieku.
Dzięki stonowanej stylistyce Rexton znalazł znacznie więcej zwolenników niż dziwnie wyglądający Kyron. Ma to też swoje zalety przy odsprzedaży. Na pewno na Rextona znajdzie się więcej amatorów niż na Kyrona.

Wnętrze samochodu w pewnym stopniu wzorowane jest na kabinie Mercedesa-Benza Klasy ML, więc właściciel może mieć wrażenie, że gdzieś już podobne rozwiązania stylistyczne (ale nie takie same) widział. Deska rozdzielcza nie poraża oryginalnością, ale jest bardzo czytelna. Fotele są obszerne, choć brakuje im podparcia bocznego, przez co pasażerowie mogą się na nich ślizgać podczas terenowej jazdy. Problemem może być dla niektórych niewielki zakres regulacji w pionie. Za to miejsca na nogi i nad głową nikomu nie zabraknie ani z przodu, ani z tyłu. Na tylnej kanapie swobodnie mogą podróżować trzy osoby. W razie potrzeby można dostawić dwa siedzenia w bagażowej części Rextona, ale tam powinny siadać już tylko dzieci.

Podobnie jak poprzednik Rexton II ma obszerny bagażnik, który można powiększyć jeszcze bardziej dzięki złożeniu tylnej kanapy.

Klienci zauważą sporą różnicę, porównując jakość materiałów zastosowanych w samochodach obu generacji. W nowym wozie tworzywa się bardziej miękkie i przyjemniejsze w dotyku. Co prawda daleko im do materiałów stosowanych w samochodach renomowanych marek, ale w porównaniu z poprzednikiem widać postęp. Części są też lepiej spasowane, jednak zdarzają się egzemplarze, w których trzeszczy i skrzypi dosłownie wszystko.

Druga generacja tego wozu, podobnie jak pierwsza, w wielu aspektach technicznych oparta jest na Mercedesie Klasy ML. Podwozie pochodzi jednak z modelu Musso, tyle że zostało mocno zmodernizowane (nawet w stosunku do Rextona I). Auto ma napęd na wszystkie koła, a rozdział momentu między nimi sterowany jest przez elektronikę. Wóz jest również wyposażony w reduktor oraz sztywną oś, co predysponuje go do jazdy w warunkach terenowych.

W Polsce Rexton II występuje tylko z jednym silnikiem, ale za to w dwóch konfiguracjach. Zbudowany na licencji Mercedesa motor to jednostka wysokoprężna o objętości skokowej 2,7 l. W słabszej odmianie Xdi (270 Xdi) wyposażony w bezpośredni wtrysk typu common rail i turbosprężarkę silnik rozwija moc 163 KM przy 4000 obr./min i maksymalny moment obrotowy 340 Nm przy 1800-3200 obr./min.

Mocniejsza jest wersja XVT (270 Xdi XVT). W tej konfiguracji motor ma filtr cząstek stałych oraz turbosprężarkę o zmiennym ustawieniu kierownic, co pozwala osiągnąć moc maksymalną 186 KM przy 4000 obr./min. Moment obrotowy silnika wynosi 402 Nm.

Na innych rynkach można też nabyć Rextona z benzynowym silnikiem o objętości skokowej 3,2 l i mocy 220 KM (moment obrotowy wynosi 312 Nm).

W zależności od wybranej jednostki napędowej realizacja napędu w tym samochodzie odbywa się przez 5-biegową, manualną skrzynię biegów lub urządzenie automatyczne o tej samej liczbie biegów.

4.30
Ocena na postawie 26 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaSsangYong
ModelSsangYong Rexton
Produkcja od2006
Produkcja do2012

Wybrane wersje SsangYong Rexton 2 generacji

Inne generacje SsangYong Rexton

Inne modele SsangYong

SsangYong Rexton 2 generacji: newsy, testy i recenzje

Przyszłość samochodów elektrycznych...

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie