Opel Zafira C

Generacja
Opel Zafira C Zobacz 7 zdjęć

Opel Zafira C to osobowy minivan trzeciej generacji produkowany w latach 2012 – 2018 (pierwszy raz pokazany światu na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie w roku 2011). Zafira C opierał się na koncepcyjnym prototypie Zafira Tourer Concept. Przydomek Tourer nadano, aby odróżnić Zafirę C od Zafiry B, która produkowana była jeszcze przez dwa lata po wprowadzeniu trzeciej generacji, jako mniejsza i tańsza wersja Zafiry C.

Opel Zafira C – opis generacji

Zafira C pomysł na przód auta przechwyciła od hybrydowej Ampery . Świadczą o tym charakterystyczne połączenie reflektorów z wlotami powietrza, umieszczonymi w zderzaku. Kompozycja reflektorów i wlotów powietrza nasuwa skojarzenie z grotem strzały, i nadaje samochodowi animuszu. Linia trzeciej generacji Zafiry delikatniej (biorąc pod uwagę poprzednie generacje) przechodzi z maski auta, na jego tył.

Minivan od Opla sylwetką nawiązuje do swoich najświeższych produktów, a są to takie elementy, jak: przetłoczenia na drzwiach podobne do tych w Insigni, reflektory z przodu o kształtach bumerangu nawiązują do wspomnianej Ampery, tylne lampy swoim stylem przywodzą na myśl Astrę IV oraz Merivę. Ponadto, Zafira III spokrewniona jest z Astrą IV – dwa modele wykorzystują identyczną płytę podłogową GM Delta II.

Wymiary Opla Zafiry C prezentują się następująco: długość – 4,66 metra, rozstaw osi – 2,76 metra, szerokość – 1,88 metra, wysokość – 1,66 metra.

Wśród rywali Opla Zafiry C znajdziemy następujące modele: Citroen C4 Picasso, Toyota Verso, Volkswagen Touran, Renault Scenic, Ford C-Max, Ford S-Max, Mazda 5.

Opel Zafira C – wyposażenie, akcesoria, udogodnienia

W podstawowej wersji Zafiry C znajduje się pięć miejsc. Jeśli zamówimy droższą wersję wyposażeniową, Zafira III na swój pokład będzie mogła zabrać dodatkowo dwie osoby. W ekskluzywniejszych wersjach auta, koncern Opla umieścił sporo rozwiązań, podnoszących zdolności użytkowe samochodu. Te rozwiązania, nazywane przez niemiecką markę Flex (skrót od angielskiego przymiotnika flexible, oznaczającego coś elastycznego) , obejmują: miejsca siedzące drugiego rzędu, które niemalże w dowolny sposób możemy regulować, trzeci rząd foteli chowający się w podłodze, tylny bagażnik na rowery wysuwany ze zderzaka oraz schowki umieszczone na szynach.

Standardowe akcesoria zapewniające bezpieczeństwo w rodzinnym minivanie to: czołowe i boczne poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera z przodu, kurtynowe poduszki powietrzne chroniące pasażerów znajdujących się na miejscach w pierwszej i drugiej linii, napinacze pasów pierwszym rzędzie foteli, mocowania ISOFIX w drugim rzędzie. Standardowa wersja Zafiry C zapewnia nam również takie technologie, jak: elektroniczną stabilizację toru jazdy (układ ESP) oraz antypoślizgowe ABS.

Ponadto, w bogatszej wersji Zafiry C spotkamy się z następującymi udogodnieniami: asystent parkowania , asystent pasa ruchu, panoramiczny dach ze szkła.

Bagażnik w Oplu Zafirze C ma przeciętną wielkość. Jego pojemność w pięcioosobowej wersji wynosi 710 litrów, a w siedmioosobowej wersji (przy maksymalnej liczbie osób na pokładzie) bagażnik posiada objętość 152 litrów. Gdy złożymy dwa dodatkowe fotele z tyłu, pojemność kufra powiększy się jedynie do 642 litrów.

Opel Zafira C – silniki

Pod maską Opla Zafiry C znajdziemy konkretne silniki. Pierwszym z nich jest silnik 1.6 ECOTEC, generujący moc 105 KM (w 2007 roku podrasowano go do 115 KM). Silnik 1.8 generował moc 140 KM. Jednostka 2.0 z turbodoładowaniem wytwarzała moc 200 KM, a silnik 2.2 generował 150 KM. Usportowiona wersja - Opel Zafira OPC posiadała silnik 2.0 o mocy 240 KM. Auto z tym potężnym silnikiem, dodatkowo wyposażono w głębokie fotele Recaro i spojlery. Na początku Zafira C wykorzystywała tylko jeden silnik wysokoprężny – CDTI o pojemności 1,9 litra generował moc rzędu 100, 120 oraz 150 KM. W 2007 roku najsłabszego diesla zastąpiono jednostką 1.7 CDTI, wytwarzającą moc 110 lub 125 KM.

3.69
Ocena na postawie 42 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaOpel
ModelOpel Zafira
Produkcja od2012
Produkcja do2017

Wybrane wersje Opel Zafira C

Inne generacje Opel Zafira

Inne modele Opel

Oceny użytkowników (1)

Opel Zafira C: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie