Nissan Pathfinder R52

Generacja
Nissan Pathfinder R52 Zobacz 5 zdjęć

W 2014 roku swój debiut miał Nissan Pathfinder R52. To już czwarta generacja japońskiego auta Pathfinder. Tym razem krążownikowi szos odjęto właściwości terenowe, aby przemienić go w luksusowego, rodzinnego SUV-a. Pathfinder R52 zyskał elegancką stylistykę i bardziej aerodynamiczne kształty, jednak nie stracił na swojej ergonomiczności.

Nissan Pathfinder R52 - zmiany

Najwyraźniej Pathfinder R52, przynajmniej w chwili obecnej, pozostawia swoje terenowe osiągnięcia, aby skupić się na komforcie w trakcie dalekich podróży i ograniczeniu spalania paliwa. Projektanci Nissana zredukowali wagę auta o 230 kilogramów, a osiągnięto to dzięki wykorzystaniu konstrukcji samonośnej (poprzednie generacje konstruowane były na ramie).

Mniejsza waga Pathfindera R52 naturalnie przekłada się na mniejsze spalanie – po przejechaniu 100 kilometrów w mieście, samochód spali około 11,5 litra benzyny, natomiast w trasie zużyje tylko 9 litrów, przebywając 100 kilometrów.

Nissan Pathfinder R52 – co nowego?

Jeśli spojrzymy na powierzchowność Pathfindera R52, to stwierdzimy, że zyskał on w czwartej generacji szerszy grill, a także całkiem nowy kształt tylnych lamp. Oczywiście zmieniła się też cała stylistyka. Z graniastego, masywnego pojazdu, Pathfinder zmienił się na auto duże, ale subtelne, złożone z opływowych, aerodynamicznych elementów karoserii.

Rewolucyjna zmiana zaszła w konstrukcji czwartego Pathfindera. Inaczej niż poprzedni model, R52 wyekwipowane jest w nowe samonośne nadwozie. Co więcej, novum będzie także przekładnia bezstopniowa CVT (w opcjonalnym wyposażeniu), współpracująca z benzyniakiem V6. Dzięki takim zabiegom, zredukowano spalanie paliwa aż o 25 % względem trzeciej generacji Pathfindera.

Nissan Pathfinder R52 – wyposażenie

Pathfinder IV generacji oferuje bogate wyposażenie auta, np.: klient może kupić wersję zaopatrzoną w szklany dach albo w system Trl, umożliwiający pasażerom zajmującym drugi rząd siedzeń oglądanie filmów, a nawet podłączenie przenośnego komputera do ośmiocalowych dotykowych monitorów, znajdujących się w tylnych zagłówkach . Co więcej naszą ulubioną muzykę możemy słuchać za pomocą bezprzewodowych słuchawek

Bogate wyposażenie Pathfindera R52 uzupełnia się z zapewnionym wysokim komfortem podróży, którego doświadczymy dzięki, między innymi, podgrzewanym i wentylowanym fotelom (tylko dla kierowcy i pasażera z przodu). Kierowcę, podczas manewrowania autem, wspomagają cztery kamery, które przesyłają obrazy, pochodzące z każdej strony pojazdu, na środkowy wyświetlacz dotykowy (między zegarami zainstalowany jest także drugi kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 4,2 cala).

Nissan Pathfinder R52 – jednostki napędowe

Najmocniejszym silnikiem dostępnym w Pathfinderze R52 jest jednostka V6 3.5 osiągająca moc 264 KM kooperująca z bezstopniową przekładnią.

Moc pozostałych motorów mieści się w przedziale 190 – 230 KM, ta z kolei wartość przekłada się na maksymalną prędkość rzędu 186 -200 kilometrów na godzinę, a żeby rozpędzić się do setki Pathfinder IV potrzebuje czasu, mieszczącego się w przedziale 9-11 sekund.

Silniki występujące pod maską Nissana Pathfindera R52 są rzędowe lub widlaste, cechują się pojemnością rzędu 2,5 – 3,0 litra i posiadają od czterech do sześciu cylindrów.

Pathfinder R52 w podstawowej wersji wyposażony jest w napęd przednio osiowy. Można także zamówić model z modułem 4x4-i, oferujący trzy fazy napędu: na oś przednią, stały napęd 4x4 jak i napęd automatyczny.

4.75
Ocena na postawie 15 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaNissan
ModelNissan Pathfinder
Produkcja od2013
Produkcja do2017

Wybrane wersje Nissan Pathfinder R52

Inne generacje Nissan Pathfinder

Inne modele Nissan

Nissan Pathfinder R52: newsy, testy i recenzje

Nie tylko GT-R. Nissan ma w swojej historii inne zdumiewające auta

... Kiedy myślisz o Nissanie, przed oczami masz pewnie "Godzillę", model GT-R 32, który roznosił konkurencję na kawałki na początku lat 90. Nissan jednak to nie tylko GT-R, a niektóre samochody wnoszą tyle innowacji i osiągnięć, że powinny być ...

2 tygodnie temu

Rolls-Royce Phantom Series II - prezentacja

Tak wygląda Nissan 400Z. Wyciekły zdjęcia i filmy z transportu

... Nowy Nissan 400Z będący kontynuacją sagi sportowych coupe z Japonii zadebiutuje w najbliższych miesiącach. Już dziś jednak wiemy, czego się spodziewać. Wszystko za sprawą przecieków, które pojawiły się w sieci. ... Odpowiedź na pytanie "jaki ...

4 tygodnie temu

Nowy Nissan Qashqai wyceniony. Na razie jest zaskakująco drogo

... Nowy Nissan Qashqai oficjalnie wjeżdża do polskich salonów. Na start klienci dostali wersję Premierę Edition. Wyróżnia się ona bogatym wyposażeniem, które niestety znajduje swoje odzwierciedlenie w cenie - tanio nie jest. ... Premierowe edycje ...

2 miesiące temu

Nowy Nissan Pathfinder jako luksusowa bulwarówka? [NAIAS 2012]

... Zgodnie z zapowiedziami na targach w Detroit pojawił się nowy Nissan Pathfinder. ... Zgodnie z zapowiedziami na targach w Detroit pojawił się nowy Nissan Pathfinder. Pierwsza generacja zbudowana na bazie konstrukcji samonośnej ma cechować się ...

dawno temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie