Ford Thunderbird 11 generacji

Generacja
Ford Thunderbird 11 generacji Zobacz 3 zdjęcia

W 1999 roku na Międzynarodowym Północnoamerykańskim Salonie Samochodowym w Detroit Ford zaprezentował samochód koncepcyjny, który przywrócił Fordowi Thunderbirdowi jego korzenie. Ford Thunderbird 11 generacji był otwartym, terenowym roadsterem. Projekt spotkał się z ciepłym przyjęciem, a już trzy lata później Ford Thunderbird 11 generacji był gotowy i trafił do sprzedaży.

Nadwozie Forda Thunderbirda 11 generacji

Projekt nadwozia Forda Thunderbirda 11 generacji miał nawiązywać do kultowego modelu z 1955 roku, a jednocześnie wykorzystywać rozwiązania nowoczesne. Reinkarnowany Ford Thunderbird 11 generacji dostał nadwozie o długości ponad 4,5 m (czyli o prawie 30 cm dłuższe niż T-bird z 1955 roku), którego wygląd nawiązywał do tradycji modelu. Ford Thunderbird 11 generacji miał prostokątny kształt, okrągłe reflektory, owalny grill i wlot powietrza na masce.

Nawiązaniem do pierwszych modeli był również zdejmowany dach w Fordzie Thunderbirdzie 11 generacji.

Silnik Forda Thunderbirda 11 generacji

Ford Thunderbird 11 generacji miał wiele elementów wspólnych ze średniej wielkości sedanem - Lincolnem LS. W samochodzie zastosowano, znane już z poprzedniej generacji, całkowicie niezależne zawieszenie, silnik o pojemności 3.9 l z podwójnym wałkiem rozrządu w głowicy. Silnik Forda Thunderbirda 11 generacji to model V8 o mocy 252 koni mechanicznych i pięciobiegowa automatyczna skrzynia biegów.

Prowadzenie Forda Thunderbirda 11 generacji

Pierwsze recenzje Forda Thunderbirda 11 generacji nie były optymistyczne. Samochód krytykowano zwłaszcza za niską dźwiękoszczelność i mały komfort jazdy, zwłaszcza podczas długich podróży. Cena Forda Thunderbirda 11 generacji oscylowała wokół 40 000 dolarów, nic więc dziwnego, że oczekiwano po nim warunków iście luksusowych.

Zakończenie produkcji Forda Thunderbirda 11 generacji

Początkowy entuzjazm wobec nowego, wskrzeszonego Forda Thunderbirda 11 generacji szybko ostygł. Nie ulega wątpliwości, że miało to związek z niskim komfortem jazdy, zwłaszcza podczas długich podróży. Zainteresowanie Fordem Thunderbirdem 11 generacji stale malało, a wraz z nim liczba sprzedanych modeli. W 2005 roku Ford zadecydował więc o zakończeniu produkcji Forda Thunderbirda 11 generacji, a swoje zainteresowanie przeniósł na bardziej dochodowe SUV-y i crossovery.

3.74
Ocena na postawie 32 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaFord
ModelFord Thunderbird
Produkcja od2002
Produkcja do2005

Wybrane wersje Ford Thunderbird 11 generacji

Inne generacje Ford Thunderbird

Inne modele Ford

Ford Thunderbird 11 generacji: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie