Chevrolet Blazer 2 generacji

Generacja
Chevrolet Blazer 2 generacji

Opis modelu Chevrolet Blazer 2 generacji

W 1995 roku rozpoczęła się długotrwała przebudowa popularnego SUVa o kompaktowym kształcie. Chevrolet Blazer 2 generacji zyskał bardziej aerodynamiczne, wygładzone nadwozie z nieco opuszczoną przednią maską. Długość Chevroleta Blazera 2 generacji była w zasadzie taka sama, ale teraz pojawiły się dwa różne typy nadwozi, a chevrolet Blazer 2 generacji w wersji dwudrzwiowej miał zdecydowanie bardziej sportowy charakter.

Nadwozie Chevroleta Blazera 2 generacji

Chevrolet Blazer 2 generacji był już dostępny w dwóch typach nadwozia: dwu- i czterodrzwiowej. Długość nadwozia obu modeli wzrosła o ok. 11 cm w stosunku do poprzedniej generacji, a szerokość zwiększyła się o ok. 6 cm.

Zmianie uległa również waga Chevroleta Blazera 2 generacji: waga podstawowej wersji dwudrzwiowej z napędem 2WD wynosiła 1632 kg, a czterodrzwiowy Chevrolet Blazer 2 generacji z napęd 4WD ważył 1859 kg.

Każdy z rodzajów nadwozia Chevroleta Blazera 2 generacji by dostępny w różnych stylach wyposażenia. Dwudrzwiowy Chevrolet Blazer 2 generacji występował zarówno w podstawowej wersji wyposażenia, jak i wzbogaconej (wersja LS). Natomiast czterodrzwiowy Chevrolet Blazer 2 generacji występował w wersji podstawowej, wyposażeniu LS oraz w wersji z tapicerką skórzaną.

Dane techniczne modelu Chevrolet Blazer 2 generacji

Podstawowym silnikiem do Chevroleta Blazera 2 generacji była jednostka V6 o pojemności 4,6 l. Moc silnika wynosiła 195 koni mechanicznych i był to motor przygotowany specjalnie do współpracowania z elektronicznie sterowaną automatyczną skrzynią biegów o czterech prędkościach.

Natomiast o wyjątkowości Chevroleta Blazera 2 generacji stanowiło między innymi to, że do wyboru było kilka opcji zawieszenia. Czterodrzwiowe Chevrolety Blazery 2 generacji były dostępne z zawieszeniem Premium Ride Suspension (to opcja dla tych, którzy lubią miękkie, luksusowe samochody) i Touring Ride Suspension (wersja dla entuzjastów jazdy sportowymi samochodami). Natomiast Chevrolet Blazer 2 generacji z nadwoziem dwudrzwiowym mógł być wyposażony w zawieszenie Touring i 4x4 Offroad Suspension (przeznaczone do jazdy po trudnym terenie) jako opcjonalne.

Napęd w Chevrolecie Blazerze 2 generacji ciągle występował z dwoma opcjami napędu do wyboru. Do 1995 roku napęd na cztery koła był opcjonalny jako automatycznie przenoszący na moc na wszystkie koła w celu uzyskania lepszej przyczepności.

4.24
Ocena na postawie 34 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
ModelChevrolet Blazer
Produkcja od1995
Produkcja do2001

Inne generacje Chevrolet Blazer

Inne modele Chevrolet

Chevrolet Blazer 2 generacji: newsy, testy i recenzje

Niebezpieczna jazda na zderzeku - Škoda Safety

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie