Efini MS-8

Model
Efini MS-8 Zobacz 2 zdjęcia

Efini MS-8 to luksusowy samochód osobowy, który produkowany i dystrybuowany był w okresie 1992 – 1997 przez pochodzący z Japonii koncern Mazda. Podczas premiery auto na rynku zastąpiło model Mazdy Persony, a główny model konstrukcji oparty był na popularnej w latach 1991 -1997 Mazdzie Cronos (Mazda 626). Zakończenie produkcji Efini MS-8 w 1997 roku nastąpiło z powodu problemów finansowych Mazdy.

Efini MS-8 - charakterystyka

Efini MS-8 dał się zapamiętać ze względu na wymiary, których wartości inspirowane były Mazdą Cronos. Natomiast jeśli chodzi o silnik, model MS-8 otrzymał popularną jednostkę V6 o pojemności 2.5 litra, która zaimplementowana została w Efini MS-6. Było to istotne ze względu na fakt, że w Japonii, (gdzie produkowane były auta) istnieje podatek, zgodnie z którym producent płaci kwotę, która zależna jest od wymiarów silnika według zasady: im większy, tym więcej należy za niego zapłacić. Ponadto Efini MS-8 to sedan w stylu hardtop porównywany najczęściej z takimi modelami jak Nissan Laurel, Mitsubishi Emeraude czy Toyota Cresta, od których odróżnia go inaczej zaprojektowany B-pillar czyli filar, który podtrzymuje konstrukcję dachu na wysokości przednich foteli. Rozwiązanie to jest niezwykle istotne, mając bezpośredni wpływ na ulokowanie pasów bezpieczeństwa, których mechanizm znajduje się za osią foteli pasażerów.

Efini MS-8 – dane techniczne

Efini MS-8 zaskoczył podczas premiery kilkoma innowacjami w postaci m.in. 4-biegowej automatycznej skrzyni biegów, która umieszczona została w niestandardowym miejscu czyli na desce rozdzielczej obok regulacji klimatyzacji. Obsługiwała ona w zależności od wersji dwa popularne silniki V6 z pojemnością 2 i 2.5 litra.

Efini MS-8 – wyposażenie

W podstawowej wersji Efini MS-8 posiadał rozbudowany system audio Acoustic Wave Guide zaprojektowany przez firmę Bose. Co więcej, mechanizm stereo i odtwarzacz CD umieszczono za regulowaną pokrywą na środku deski rozdzielczej obok regulacji klimatyzacji, a pozostałe funkcje czyli m.in. regulacja głośności, źródło dźwięku i wybór utworów znajdują się w kierownicy. Oprócz tego auto posiada immobilizer, tempomat, centralny zamek, klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby i lusterka oraz multifunkcyjną kierownicę.

Efini MS-8 – wymiary

Jak na auto z segmentu D Efini MS-8 posiada dość dużą konstrukcję nadwozia, co sprawia, że długość samochodu wynosi 4695 mm, a szerokość 1750 mm. W ten sposób wysokość auta to 1340 mm, a osie zostały rozstawione przez producenta na odległość 2610 mm, co przełożyło się na masę całkowitą konstrukcji w postaci 1340 kg. Oprócz tego ważnym parametrem jest także pojemność zbiornika paliwa, który mieści wyłącznie 58 litrów pojemności, co sprawia, że podczas pokonywania dłuższych tras podmiejskich kierowca zmuszony jest do częstego zatrzymywania się na tankowanie.

Efini MS-8 – osiągi/spalanie

Efini MS-8 dzięki silnikom V6 osiąga zadowalające rezultaty, które przekładają się jednocześnie na poziom spalania. W ten sposób prędkość maksymalna Efini MS-8 kształtuje się na poziomie 200 km/h do pierwszej setki rozpędzając się w niecałe 10 sekund.

3.77
Ocena na postawie 48 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaEfini
TypSamochód osobowy
SegmentD

Inne modele Efini

D - Inne modele

Efini MS-8: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie