TagAZ Master

Model
TagAZ Master Zobacz 2 zdjęcia

Tagaz Master jest pochodzącym z Rosji samochodem ciężarowym o niskim tonażu produkowanym przez firmę Tagaz w fabryce samochodów Taganrog od wiosny 2009 do 2012 roku. Po zakończeniu produkcji Tagaza Master w ofercie producenta zastąpił Tagaz Hardy.

Tagaz Master - charakterystyka

Tagaz Master zaprojektowany został do przenoszenia dużego ładunku o małej masie z częstym parkowaniem, załadunkiem i rozładunkiem. W ten sposób układ maszyny zawiera się w kabinie trzyosobowej, która umieszczona została bezpośrednio nad silnikiem. Zapewnia to dobrą widoczność i mały promień skrętu wynoszący 5 metrów. Dzięki temu, stabilność kursu zapewnia przednie niezależne zawieszenie skrętne i układ kierowniczy z dodatkową zębatką. Oprócz tego za rzędem siedzeń znajduje się pokład, który może służyć do transportu delikatnych ładunków. Na koniec warto dodać, że Tagaz Master ze względu na zgodność z normami środowiskowymi EURO-3 i nośność nieprzekraczającą 1 tony nie podlega zakazowi wjazdu ciężarówek do centrum Moskwy, co znacznie zwiększa jego atrakcyjność na rynku.

Tagaz Master - dane techniczne

Tagaz Master wyposażono w popularny dla rosyjskiej motoryzacji czterosuwowy silnik wysokoprężny z turbodoładowanem i pojemnością na poziomie 2.6 litra i mocą 105 KM, który obsługuje 5-biegowa manualna przekładnia, a napęd przełożony został na tylną oś zawieszenia. Dzięki temu auto posiada znacznie lepszy rozkład masy oraz łatwiejszy model jazdy na zakrętach niż ma to miejsce w przypadku auta z napędem na przednią oś. Ponadto jazda samochodem z tylnym napędem wymaga od kierowcy doświadczenia i wyczucia specyfiki tego mechanizmu.

Tagaz Master - wyposażenie

Podczas kupna nowego Tagaza Master przyszły właściciel miał do wyboru dwie główne wersje ciężarówek o ładowności 1 i 1,5 tony, które produkowane były w trzech wersjach wyposażenia: bok, podwozie lub kabina. Oprócz tego podstawowa wersja wyposażenia Tagaz Master posiadała: radio FM, odtwarzacz CD, aluminiowe felgi, hydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego, centralny zamek, immobilizer, dodatkowe przednie reflektory oraz wzmacnianą konstrukcję dachu.

Tagaz Master - wymiary

Jak przystało na samochód ciężarowy, Tagaz Master posiada duże rozmiary. Jego długość zawiera się w przedziale 4827-5277 mm, przy czym szerokość kształtuje się na poziomie 1465-1810 mm, a wysokość 2040-2450 mm. Taka konstrukcja pojazdu pozwoliła producentom rozstawić osie na odległość 2515 mm (Tylny rozstaw 1390/1560 mm) oraz zamontować przednią gąsienicę o długości 1410 mm. Co więcej, Tagaz Master w całości ważył niecałe dwie tony (1770/1870 kg), co przekładało się na możliwy udźwig do 1600 kg. Na koniec warto dodać, że pojemność zbiornika paliwa Tagaz Master wynosi 65 litrów, co jest wystarczające i nie wymaga podczas pracy ciężarówki częstego tankowania.

Tagaz Master - bezpieczeństwo

Tagaz Master doceniono za wysokie wskaźniki bezpieczeństwa jak na samochód ciężarowy rosyjskiej produkcji. Było to w znacznej mierze spowodowane faktem, że w podstawowej wersji Tagaz Master wyposażono we: wzmocnione pasy bezpieczeństwa, światła przeciwmgielne, wzmacniane hamulce, wspomaganie układu hamowania, system ABS oraz wzmocniona konstrukcja nadwozia.

4.53
Ocena na postawie 45 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaTagAZ
TypSamochód osobowy
SegmentSamochód ciężarowy

Generacje TagAZ Master

Inne modele TagAZ

Samochód ciężarowy - Inne modele

TagAZ Master: newsy, testy i recenzje

Toyota Corolla z gigantycznym przebiegiem. Mechanik był zaskoczony

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie