Tianma Dragon

Model
Tianma Dragon Zobacz 2 zdjęcia

Tianma Dragon jest terenowym samochodem osobowym przeznaczonym do ciężkich prac w trudnym terenie. Dragon produkowany jest przez chińskie przedsiębiorstwo Tianma, które specjalizuje się wyłącznie w budowie samochodów użytkowych, ciężarówek i aut terenowych. Produkcja Tianma Dragon rozpoczęła się w 2001 roku i trwa do dziś, a samochód w momencie wejścia na rynek zastąpił przestarzały już model Tianma KZ6490ESG3.

Tianma Dragon – historia

Moment, w którym chiński konstruktorzy zaczęli pracę nad autem terenowym, zapoczątkował przemysłowy boom w latach 90, a na rynku w Chinach pojawił się popyt na auta terenowe z prawdziwego zdarzenia, czyli takie, w których napęd przełożony byłby na obie osie, a konstrukcja pojazdu była wytrzymała i odporna na wpływ wody czy błota. Tianma okazała się skuteczną odpowiedzią chińskiej marki, która nazwała swój model Dragon, z angielskiego smok, który jest symbolem narodowym Chin oznaczającym energię i charakter.

Tianma Dragon – wyposażenie

Jak już zdążyła nas przyzwyczaić - chińska technologia oferuje często wysokiej jakości rozwiązania i bogate wyposażenie w podstawowych wersjach modeli, które na rynku europejskim z pewnością byłyby tymi dodatkowymi (zarazem droższymi). Dzięki temu Tianma Dragon w podstawowej wersji posiada takie elementy wyposażenia jak skórzane obicia foteli i elementów deski rozdzielczej, klimatyzację, komputer pokładowy, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, nagrzewnicę, która została umieszczona w tylnej części konstrukcji, systemy ABS z EBD, zestaw podwójnych poduszek powietrznych przeznaczonych zarówno dla kierowcy, jak i pasażera, wzmacniane pasy bezpieczeństwa oraz elektryczny układ wspomagania kolumny kierownicy.

Tianma Dragon – wymiary

Tianma Dragon jest jedną z większych terenówek na chińskim rynku, szczególnie jej przedłużona wersja. Dragon w podstawowej wersji ma długość 5030 mm, przy szerokości 1780 mm i wysokości niemal dwóch metrów (dokładnie 1930 mm). Dzięki temu konstrukcja pojazdu bez większych problemów mieści do 6 pasażerów.

Tianma Dragon – osiągi

Zastosowanie 4-cylindrowych silników bezpośrednio wpływa na osiągane prędkości tym bardziej że Tianmę Dragon charakteryzuje bardzo korzystne rozłożenie masy. Auto osiąga prędkość maksymalną w wysokości 180 km/h, co jak na terenowe auto jest bardzo dobrym wynikiem. Ponadto przyspieszenie również jest zadowalające, do pierwszej setki samochód rozpędza się w dziesięć sekund, a prędkość maksymalną uzyskuje w niecałe pół minuty. To niewątpliwie atut chińskiej terenówki, która sprawdzi się nie tylko podczas prac w trudnym terenie, ale również podczas szybkiej jazdy w mieście i na trasie. Minusem takiego rozwiązania jest spalanie, które osiąga dość wysokie wskaźniki.

Tianma Dragon – spalanie

Wspomniane wysokoprężne silniki i zastosowanie napędu na obie osie sprawia, że Tianma Dragon zdecydowanie nie jest autem ekonomicznym. Podczas jazdy w mieście chiński samochód spali aż 15 l/100 km, co w trasie zmniejsza się do ok. 12 l/100 km. Z tego względu po Tianmę Dragon sięgają przeważnie firmy, które wykorzystują ją do przewozu pracowników lub cięższych ładunków.

4.84
Ocena na postawie 29 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaTianma
TypSamochód osobowy
SegmentI

Generacje Tianma Dragon

Inne modele Tianma

I - Inne modele

Tianma Dragon: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie