Suzuki Equator

Model
Suzuki Equator Zobacz 2 zdjęcia

Suzuki Equator jest średniej wielkości pick-upem, którego konstrukcja bazowała na wcześniejszym modelu Nissanie Frontier, który w latach 2008 – 2012 produkowany był przez przedsiębiorstwo Nissan. Cena zaczynała się od ok. 17 220 dolarów, a sam pojazd zadebiutował podczas Targów Samochodowych w Chicago w 2008 roku.

Suzuki Equator – charakterystyka

Suzuki Equator od samego początku dostępny był w wersji z czterema miejscami siedzącymi Extended lub 5-osobowej wersji Crew Cab. Oprócz tego na kanadyjskim rynku samochód dostępny był w różnych konfiguracjach podwozia oraz 4-cylindrowych jednostkach typu V6 zestawionych z 5-biegowymi manualnymi przekładniami. Pojazd zebrał pozytywne recenzje, co pozwoliło mu zatryumfować nad nowymi modelami Dodge Ram 1500, Hummer H3 Alpha czy Kia Borrego EX V8 i Fordem F150. Przełożyło się to na otrzymanie tytułu ''Peterson's 4Wheel & Off-Road's 2009 4x4 of the Year'' oraz wysoką sprzedaż Suzuki Equator, która od 2009 roku osiągnęła sprzedaż na poziomie 5.808 egzemplarzy czyli 200 jednostek na miesiąc. Produkcja zakończona została w 2010 roku, kiedy auto zniknęło z kanadyjskiego rynku, żeby dwa lata później w 2012 roku zniknąć również ze Stanów Zjednoczonych.

Suzuki Equator – dane techniczne

Suzuki Equator wyposażony był w dwa silniki, z których pierwszy to standardowy L4 o pojemności 2.5 litra, a drugi (opcjonalny) to mocne V6 charakteryzujący się pojemnością 4 litrów. Jednostki obsługiwane są przez dwie skrzynie biegów: 5-biegową automatyczną i 5-biegową manualną przy napędzie jak przystało na pick-upa przełożonym w zależności od wersji na przednią, tylną jak i obie osie. Takie rozwiązanie pozwala jak najlepiej dostosować auto do umiejętności kierowcy i sprostać stawianym przed nim wymaganiom. W przypadku podwozia zastosowano hamulce bębnowe zarówno z przodu jak i z tyłu pojazdu pojazdu, a wykorzystywaną platformą jest popularna również w innych modelach Nissana F-Alpha.

Suzuki Equator – wymiary

Suzuki Equator to zaliczany jest do średniego segmentu pod względem wielkości, dlatego jego długość mieści się w przedziale 5248, a 5591 mm w zależności od wersji oraz szerokości 1849 mm i wysokości od 1745 do 1781 mm. Oprócz tego osie rozstawione zostały na odległość 3198 mm, co przełożyło się na masę całkowitą konstrukcji w wysokości 1775 kg. Warto także wspomnieć o zbiorniku paliwa, którego pojemność to 65 litrów, co jest wystarczające zarówno do poruszania się po zatłoczonym mieście jak i podczas pokonywania dłuższych tras międzymiastowych.

Suzuki Equator – bezpieczeństwo

Suzuki Equator, aby zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo kierowcy jak i towarzyszącym mu pasażerom w podstawowej wersji wyposażone zostało m.in. w: system kontroli trakcji, system ABS, wzmacniane pasy bezpieczeństwa, zestaw poduszek powietrznych, dodatkowe światła przeciwmgielne, czujniki parkowania, regulowane fotele z zagłówkami, wspomaganie układu hamowania, wspomaganie kierownicy, asystenta pasa ruchu, system EBD i specjalnie zaprojektowane strefy zgniotu.

4.44
Ocena na postawie 34 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaSuzuki
TypSamochód osobowy
SegmentK

Inne modele Suzuki

K - Inne modele

Suzuki Equator: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie