Pontiac Star Chief

Model
Pontiac Star Chief Zobacz 2 zdjęcia

Pontiac Star Chief jest osobowym samochodem należącym do klasy średniej – wyższej, który produkowany był w latach 1954 – 1996 przez amerykańskie przedsiębiorstwo Pontiac. Auto po zakończeniu produkcji, na rynku zastąpione zostało przez inny model Pontiac Executive.

Pontiac Star Chief - dane techniczne

Od samego początku samochód dostępny był w wersji cabrio (2-drzwiowy), coupe (2-drzwiowy), kombi (5-drzwiowy) oraz sedan (4-drzwiowy). Jeśli natomiast chodzi o podzespoły, w pierwszym roku produkcji Pontiac Star Chief wykorzystywał popularny silnik R8 (Silver Streak), który posiadał 4,4 litra pojemności. Zmiana nadeszła dopiero w 1955 roku, kiedy R8 zastąpiono nowoczesnymi wówczas jednostkami V8, których moc przełożona została na tylną oś. Co więcej, silnik w zależności od wersji obsługiwała 3-biegowa manualna oraz 2 i 3-biegowa automatyczna przekładnia.

Pontiac Star Chief - rozmiary

Pontiac Star Chief zgodnie z trendami panującymi w latach 50. odznaczał się dużymi gabarytami - konstrukcja posiadała 5385 mm długości, przy 1905 mm szerokości i 1575 mm wysokości. W ten sposób producent zdecydował się rozstawić osie na odległość 3150 mm, co również przełożyło się na masę własną na poziomie 1622 kg. Na koniec warto dodać, że auto dysponuje zbiornikiem paliwa o pojemności 76 litrów, przez co świetnie sprawdza się w dłuższych trasach.

4.55
Ocena na postawie 34 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaPontiac
TypSamochód osobowy
SegmentE

Inne modele Pontiac

E - Inne modele

Pontiac Star Chief: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie