Honda N-One

Model
Honda N-One Zobacz 2 zdjęcia

Honda N-One jest osobowym samochodem należącym do tzw. klasy niskiej (segment A), który produkowany jest w Japonii od 2012 roku przez firmę Honda Motor Company. Auto było następcą Hondy N4 Concept, a za jego największą konkurencję uważane są modele Mini Cooper, Toyota iQ, Fiat 500 czy Kia Picanto.

Honda N-One – historia

Honda N-One po raz pierwszy zaprezentowana została w 2011 roku podczas targów motoryzacyjnych w Tokio w wersji koncepcyjnej nazwanej N4 Concept, która miała być główną konkurencją Hondy dla popularnych wówczas modeli Fiata Mini i Fiata 500. Do dziś Honda N-One produkowana jest w Japonii i dostępna jest wyłącznie na tamtym rynku. Ponadto, oprócz podstawowej wersji użytkownicy mogą wybrać również nazwaną Mugen czyli wersję ze zmodyfikowanym nadwoziem (tylny zderzak, progi, układ wydechowy) oraz aluminiowymi pedałami. Oprócz tego Mugen wewnątrz kabiny posiadał multimedialny wyświetlacz dotykowy.

Honda N-One – dane techniczne

Honda N-One wykorzystuje tylko jeden silnik – popularną jednostkę R3, która posiada 0.66 litra pojemności i moc na poziomie 65 KM. Ponadto, silnik posiada 3 cylindry i wyposażony jest w turbosprężarkę w przypadku sportowej wersji. Jednostka obsługiwana jest przez skrzynię biegów pracującą w technologii CVT (bezstopniowa przekładnia), a napęd w podstawowej wersji został przełożony na przednią oś. Dzięki temu Honda N-One jest odporna na boczne podmuchy wiatru, posiada mniejszą masę całkowitą, co pozytywnie wpływa na przyspieszenie oraz zwiększa przestrzeń wewnątrz pojazdu.

Honda N-One – wyposażenie

Honda N-One w podstawowej wersji posiada m.in. automatyczną klimatyzację, radio FM, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, ABS+EBD, poduszki powietrzne, system VSA stabilizujący jazdę oraz elektroniczny hamulec HSA. Ponadto, użytkownik podczas kupna Hondy N-One mógł wybierać spośród dwóch dodatkowych wersji wyposażenia czyli Mugen i najwyższą Premium.

Honda N-One – wymiary

Honda N-One doskonale wpisuje się w standardowy model auta należącego do segmentu A, co bardzo dobrze odzwierciedlają jego kompaktowe rozmiary. W ten sposób auto ma 3395 mm długości, przy szerokości 1475 mm i wysokości w zależności od wersji 1610 mm i 1630 mm. Ma to bezpośrednie przełożenie na rozstaw osi, który wynosi dokładnie 2520 mm oraz masę własną na poziomie 840 – 920 kg. Co więcej, zbiornik paliwa Hondy N-One ma pojemność 35 litrów, co odpowiada średniej w segmencie A, dlatego auto niepolecane jest do pokonywania dłuższych tras. Częste zatrzymywanie się na tankowanie w dłuższej perspektywie może okazać się bardzo niekomfortowe.

Honda N-One – osiągi

Auta segmentu z A z racji niewielkich gabarytów nie należą do demonów prędkości, mimo to Honda N-One osiąga zadowalające rezultaty. Jej maksymalna prędkość to stabilne 153 km/h, a do pierwszej setki samochód rozpędza się w niecałe 15 sekund. Ponadto przejechanie pierwszego kilometra przy maksymalnym przyspieszeniu i optymalnej pracy skrzynią biegów zajmuje Hondzie ok. 36 sekund, co sprawia, że jest model polecany do sprawnego pokonywania zatłoczonego miasta.

3.95
Ocena na postawie 8 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaHonda
TypSamochód osobowy
SegmentA

Inne modele Honda

A - Inne modele

Honda N-One: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie