Great Wall Voleex C20R

Model
Great Wall Voleex C20R Zobacz 2 zdjęcia

Great Wall Voleex C20R to budżetowy, 5-drzwiowy mini crossover produkowany na rynek europejski przez 3 lata, konkretnie od 2012 do 2014 r. Jest to bardziej terenowa wersja Great Wall'a Voleex C10 (znanego także jako Great Wall Phenom) – samochodu osobowego z segmentu supermini, który był sprzedawany w latach 2010-2013.

Great Wall Voleex C20R – najważniejsze informacje

Pierwsze informacje o tym, że firma Great Wall, największy w Chinach producent samochodów typu SUV oraz pick-up, przymierza się do wypuszczenia na rynek modelu Voleex C20R, pojawiły się 9 września 2011 r. W tym samym roku odbyła się również pierwsza publiczna prezentacja dwóch prototypów Great Wall'a Voleex C20R.

W 2012 roku samochód pojawił się już na rynku. Cena Great Wall'a Voleex C20R wynosiła minimum 65 tys. juanów (około 35 tys. zł). Chiński producent liczył na to, że modelem Great Wall Voleex C20R uda mu się zdobyć część rynku mniejszych SUV-ów.

Sprzedaż Great Wall'a Voleex C20R była prowadzona nie tylko na azjatyckim rynku, ale również w Europie, głównie w zamożniejszych krajach, takich jak Szwecja, Norwegia, Niemcy, Francja, Austria, Belgia i Wielka Brytania. Tak czy inaczej Great Wall Voleex C20R na Starym Kontynencie nie cieszył się wielką popularnością – w 2014 r. rozeszło się 314 egzemplarzy tego samochodu, rok wcześniej 231 egzemplarzy, a w debiutanckim roku 2012 nabywców znalazły zaledwie trzy sztuki tego modelu.

Inna sprawa, że pojawienie się w salonach Great Wall'a Voleex C20R nie wiązało się z zakrojonymi na szeroką skalę działaniami promocyjnymi – od początku chińska firma celowała raczej w niszę i klientów o niestandardowych wymaganiach.

Great Wall Voleex C20R – dane techniczne

Great Wall Voleex C20R był wytwarzany zarówno z napędem 4x4, jak i napędem na przód – oba rozwiązania były stosowane zarówno przy użyciu manualnej przekładni, jak i bezstopniowej skrzyni CVT, której funkcjonowanie bazowało na stożkowych kołach.

Benzynowy silnik typu VVT (ze zmiennymi fazami rozrządu) Great Wall'a Voleex C20R posiadał zaskakująco dużą moc, jak na samochód takich rozmiarów, która wynosiła 97 koni mechanicznych. Tę jednostkę napędową charakteryzowała też 1.5-litrowa pojemność i 4 cylindry w układzie jednorzędowym. Dzięki temu motor pozwalał osiągnąć prędkość maksymalną rzędu 175 km/h oraz przyspieszenie od zera do "setki" w 11,1 sekundy. Jego moment obrotowy kształtował się na poziomie 138 Nm. Co ciekawe firma Great Wall stworzyła silnik do modelu Voleex C20R we własnych zakładach produkcyjnych, zupełnie od podstaw.

Średnie spalanie Great Wall'a Voleex C20R na 100-kilometrowej trasie w cyklu mieszanym wynosiło 7,3 l. Samochód miał 40-litrowy zbiornik na paliwo, co oznaczało, że zatankowany do pełna umożliwiał przejechanie odcinka o długości ponad 500 km.

Jeśli chodzi o wymiary pojazdu, były one następujące:

  • długość Great Wall'a Voleex C20R – 3,89 m;
  • rozstaw osi Great Wall'a Voleex C20R – 2,46 m;
  • szerokość Great Wall'a Voleex C20R – 1,71 m;
  • wysokość Great Wall'a Voleex C20R – 1,73 m.

Great Wall Voleex C20R posiadał zatem lekko pudełkowaty kształt, wyróżniając się znaczną wysokością przy niewielkiej długości.

Great Wall Voleex C20R – wyposażenie

Z zewnątrz Great Wall Voleex C20R rzucał się w oczy zwłaszcza ze względu na masywne zderzaki. Jego podwozie zostało z kolei wzmocnione solidnymi osłonami wykonanymi z blachy. Jedynie przednie reflektory o agresywnej stylistyce oraz obręcze z aluminium na kołach wskazywały na to, że Great Wall Voleex C20R jest czymś więcej niż zwykłym mini crossoverem.

Układ kierowniczy Great Wall'a Voleex C20R posiadał elektryczne wspomaganie. Do systemów bezpieczeństwa, które znalazły zastosowanie w tym samochodzie, zaliczają się EBD, ABS, asystent hamowania oraz czujniki cofania.

We wnętrzu Great Wall'a Voleex C20R znalazło się miejsce dla eleganckich foteli, które, choć wyglądały na skórzane, posiadały tak naprawdę obicie z materiału będącego imitacją skóry. Siedzenia kierowcy oraz pasażera mogły być podgrzewane – za to udogodnienie klienci musieli jednak dopłacić (podobnie jak za szyberdach). Nie licząc srebrnych wstawek, cała kabina pasażerska Great Wall'a Voleex C20R była utrzymana w kolorze czarnym.

4.05
Ocena na postawie 29 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaGreat Wall
TypSamochód osobowy

Inne modele Great Wall

Great Wall Voleex C20R: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie