Fiat Campagnola

Model
Fiat Campagnola Zobacz 5 zdjęć

Fiat Campagnola to lekkie auto terenowe produkowane w latach 1951-1987. Przez 36-letni okres produkcji powstały dwie generacje tego pojazdu.

Fiat Campagnola – informacje ogólne

Włoski koncern Fiat oprócz produkcji typowo miejskich aut konstruował samochody terenowe. Na zlecenie włoskiego rządu podjął się wykonania atrakcyjnej cenowo terenówki. Model produkowano we Włoszech i Jugosławii. Campagnolę zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu przez służby mundurowe, jednak fabryki opuszczały także wersje cywilne. Niestety pojazd nie doczekał się swojego następcy.

Fiat Campagnola powstawał w kilku specjalnych wersjach. Zmodyfikowana Campagnola drugiej generacji służyła jako papa mobile Jana Pawła II. Podczas jednej z podróży tym autem dokonano zamachu na papieża.

Samochód powstawał także pod marką Zastava lub Renault TRM500.

Fiat Campagnola – dane techniczne

Pod maską Campagnoli montowano silniki benzynowe oraz wysokoprężne o pojemności od 1.9 do 2.5 l. Starsze jednostki miały moc od 40 do 63 KM. Druga generacja posiadała motory o mocy 60-80 KM. Najmocniejsza wersja Fiata pozwalała na rozpędzenie się do 120 km/h. Auto dodatkowo pokonywało wzniesienia o 56-stopniowym nachyleniu i wodę o głębokości do 0.7 m.

Włoska terenówka ważyła 1250-1570 kg. Jej ładowność wynosiła do 570 kg. Wymiary Fiata Campagnoli to 3755 mm długości, 1580 mm szerokości i 1950 mm wysokości.

Cena Fiata Campagnoli w dobrze zachowanym stanie wynosi od 5 do 15 tysięcy euro.

4.53
Ocena na postawie 40 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaFiat
TypSamochód osobowy

Inne modele Fiat

Fiat Campagnola: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie