FAW Besturn B90

Model
FAW Besturn B90 Zobacz 2 zdjęcia

FAW Besturn B90 jest osobowym samochodem średniej klasy produkowanym od 2012 roku przez chiński koncern FAW. Największym konkurentem FAW Besturn B90 jest Mazda Ruiyi i druga generacja Mazdy 6.

FAW Besturn B90 - historia

FAW Besturn B90 światu po raz pierwszy został zaprezentowany w 2011 roku podczas targów samochodowych w Szanghaju. Auto zebrało bardzo dobre recenzje i od razu zostało flagowym sedanem marki. Użytkownicy szczególnie chwalili nowoczesny design nadwozia, bogate wyposażenie wersji podstawowej i dobre wskaźniki w testach bezpieczeństwa. Dzięki temu, w drugim roku obecności na chińskim rynku FAW sprzedał 8,346 egzemplarzy FAW Besturn B90, co było 177 miejscem w Chinach.

FAW Besturn B90 – dane techniczne

W FAW Besturn B90 użyto dwóch benzynowych silników L4 o pojemności 1,8 i 2,0 litra. Dzięki temu FAW Besturn B90 należy do najszybszych osobówek w Chinach, rozwijając maksymalną prędkość 215 – 220 km/h. Przekłada się to również na przyspieszenie, które pozwala FAW Besturn B90 do setki rozpędzać się w niecałe 10 sekund. FAW Besturn B90 przeznaczony jest głównie do jazd y po mieście, dlatego zamontowany zbiornik paliwa nie należy do największych i mieści tylko 64 litry. Napęd przełożony został na przednią oś, podobnie jak silnik, który umieszczony został w przedniej części pojazdu. Zmniejsza to ostateczne koszty produkcji samochodu i sprawia, że FAW Besturn B90 prowadzi się znacznie łatwiej i FAW Besturn B90 nie wymaga takiego doświadczenia u kierowcy, jak w przypadku modeli z tylnym napędem.

FAW Besturn B90 – wyposażenie

FAW Besturn B90 należy do samochodów bardzo dobrze wyposażonych jak na średniej klasy miejskie osobówki. Wnętrze kabiny wykończone jest wysokiej jakości plastikiem i niewielkimi elementami lakierowanego drewna. Tapicerka także ma dodatki wykonane z plastiku, podobnie jak zegary, które posiadają dodatkowe podświetlenie. Ponadto w podstawowej wersji FAW Besturn B90 użytkownik ma do dyspozycji elektrycznie sterowane zagłówki, okna i lusterka, dodatkowe lampy przeciwmgielne, podgrzewanie szyby przedniej, tylnej i lusterek, kontrolę trakcji, system ABS, szyberdach, centralny zamek, radio FM ze zmieniarką płyt i systemem głośników, komputer pokładowy, nawigację GPS oraz klimatyzację. Co więcej, chińscy konstruktorzy wiele czasu przy budowaniu FAW Besturn B90 poświęcili na zwiększenie walorów bezpieczeństwa konstrukcji. W ten sposób FAW Besturn B90 wyposażony jest we wzmacnianie pasy bezpieczeństwa, dwa zestawy podwójnych poduszek powietrznych zarówno dla kierowcy, jak i pasażera, czujniki parkowania umieszczone z przodu i z tyłu, kamerę cofania, system antywłamaniowy i asystenta pasa ruchu.

FAW Besturn B90- rozmiary

FAW Besturn B90 chwalony był również za długość, która wynosiła prawie 5 metrów (4860 mm), przez co model był jednym z najdłuższych w segmencie średniej klasy. Szerokość FAW Besturn B90 to 1812 mm, a wysokość 1472 mm. Całość zawierała się w masie całkowitej 1624 kg, dzięki czemu rozłożenie masy sprawia, że FAW Besturn B90 bez wpływu na spalanie może rozwijać wysokie prędkości na dłuższych trasach. Przez to przypadł do gustu użytkownikom, którzy mogli przy użyciu FAW Besturn B90 szybko pokonać zatłoczone miasto, ale również pojechać np. na wakacje w miejsce oddalone o setki kilometrów. Jedynym mankamentem mogła być częsta potrzeba tankowania za sprawą wspomnianego już niewielkiego zbiornika paliwa.

3.97
Ocena na postawie 14 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaFAW
TypSamochód osobowy
SegmentD

Inne modele FAW

D - Inne modele

FAW Besturn B90: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie