Chevrolet Agile

Model
Chevrolet Agile Zobacz 2 zdjęcia

Chevrolet Agile jest subkompaktowym samochodem osobowym produkowanym w latach 2009-2016 przez amerykański koncern w Brazylii. Agile stworzono jako następcę Chevroleta Corsy, a w momencie zakończenia produkcji w 2016 roku na rynku zastąpiony został przez Chevroleta Onix. Za jego największą konkurencję uważano model Volkswagen Fox.

Chevrolet Agile – historia
Po raz pierwszy Chevrolet Agile zaprezentowany został w 2008 roku podczas targów samochodowych w Sao Paolo. Jego przeznaczeniem było zdobycie rynku tanich miejskich osobówek i pokonanie na tym polu niemieckiego Volkswagen Foxa.

Chevrolet Agile – dane techniczne
W przypadku Chevroleta Agile wykorzystano popularne na brazylijskim rynku benzynowe silniki o pojemności 1389 cm3, a obsługiwał je jeden rodzaj 5-biegowej automatycznej skrzyni. Napęd przełożony został na przednią oś, co było standardowym rozwiązaniem w przypadku aut subkompaktowych.

Chevrolet Agile - wyposażenie
Chevrolet Agile jak na nowoczesny model posiada średniej jakości wyposażenie. Fotele pokryte są sztucznym materiałem, który po latach użytkowania wyciera się i często wymaga wymiany. Tapicerka i elementy wykończenia zostały wykonane z niezłej jakości plastiku, co akurat dobrze sprawdza się w gorącym klimacie Brazylii. Wadą Agile są na pewno nieduże zegary, które nie posiadają dodatkowego podświetlenia, co przekłada się na obniżony komfort jazdy, szczególnie w nocy.

Chevrolet Agile – wymiary
Chevrolet Agile to mniejsza subkompaktówka dlatego jego rozmiary należą do przeciętnych dla tego segmentu. Auto ma 4000 mm długości, przy 1680 mm szerokości i 1470 mm wysokości. Masa całkowita Chevroleta Agile to tylko 1032 kg, a zbiornik paliwa mieści 65 litrów.

Chevrolet Agile – bezpieczeństwo
Amerykanie znani są z dbałości o wysokie wskaźniki bezpieczeństwa modeli, które jeżdżą po tamtejszych drogach. Chevrolet nie odstaje w tej dziedzinie od konkurencji, jednak w przypadku Agile był to jeden z większych problemów konstruktorów. Auto otrzymało najniższą ocenę w teście bezpieczeństwa NCAP na Amerykę Południową (testy odbywają się w miejscu produkcji, a więc w tym przypadku w Brazylii) przeprowadzonym z udziałem osób dorosłych i dwie gwiazdki na pięć możliwych, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Pomimo to auto zostało dopuszczone do sprzedaży – co jest standardem w Brazylii w przypadku ekonomicznych samochodów. Warto dodać, że Chevrolet Agile posiada system antywłamaniowy z alarmem oraz dwie poduszki powietrzne umieszczone z przodu zarówno po stronie pasażera, jak i kierowcy.

4.83
Ocena na postawie 35 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
TypSamochód osobowy
SegmentC

Generacje Chevrolet Agile

Inne modele Chevrolet

C - Inne modele

Chevrolet Agile: newsy, testy i recenzje

Autokult odc.3 - Nowa Toyota Supra, Opel GTX Experimental, Red Bull Ring

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie