Toyota Picnic

Model
Toyota Picnic Zobacz 3 zdjęcia

Toyota Picnic to nazwa eksportowej wersji Toyoty Ipsum. Jednak tak naprawdę ten model samochodu był oferowany jako Toyota Ipsum w nielicznych krajach – oprócz Japonii były to m.in. Malezja i Singapur. Inne nazwy, pod którymi sprzedawano model Picnic, to Toyota SportsVan (taka nazwa przyjęła się w Danii) i Toyota Avensis Verso.

Pomimo globalnego zasięgu, jakim charakteryzowała się sprzedaż Toyoty Picnic, ten samochód nigdy nie trafił na rynek motoryzacyjny w Ameryce Północnej, omijając salony w takich krajach jak Stany Zjednoczone i Meksyk.

Toyota Picnic – najważniejsze informacje

Produkcja i eksport Toyoty Picnic rozpoczęły się w 1996 roku, czyli dopiero 12 miesięcy po tym, gdy do japońskich salonów weszła Toyota Ipsum. Generalnie nowe egzemplarze Toyoty Picnic wyjeżdżały z fabryki przez 13 lat, do 2009 roku. W sumie powstały dwie generacje Toyoty Picnic.

Dwa lata po wycofaniu z produkcji modelu Picnic, w salonach samochodowych pojawił się jej następca – Toyota Prius V.

Obecnie ceny używanej Toyoty Picnic zaczynają się już od kilku tysięcy złotych. Za około 10 tys. zł można dostać któryś z nowszych roczników tego samochodu, w dodatku z całkiem bogatym wyposażeniem.

Toyota Picnic – dane techniczne i wyposażenie

Toyota Picnic była zaliczana do minivanów, a to ze względu na jednobryłowe nadwozie i 7 miejsc siedzących znajdujących się w 3 rzędach. Co więcej Toyota Picnic była sprzedawana zarówno 5-drzwiowej wersji nadwozia, jak i 7-drzwiowej.

Silniki Toyoty Picnic to zarówno benzynowe, jak i dieslowe jednostki o mocy od 90 do 128 koni mechanicznych. Warto dodać, że Toyota Picnic występowała też w konfiguracji z silnikiem Diesla, który charakteryzował się turbodoładowaniem (TDI). Co ciekawe zbiornik paliwa w Toyocie Picnic nie był specjalnie duży, biorąc pod uwagę rozmiary tego auta, gdyż miał pojemność 60 l.

Natomiast jednym z głównych powodów, dla którego klienci wybierali Toyotę Picnic, był jej bagażnik – miał on bowiem pojemność aż 1841 litrów.

4.91
Ocena na postawie 8 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaToyota
TypSamochód osobowy
SegmentK

Generacje Toyota Picnic

Inne modele Toyota

K - Inne modele

Oceny użytkowników (1)

Toyota Picnic: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie