Vauxhall Viva

Model
Vauxhall Viva Zobacz 2 zdjęcia

Vauxhall Viva jest miejskim samochodem osobowym należącym do segmentu A produkowanym przez pochodzący ze Stanów Zjednoczonych koncern General Motors. Ponadto Vauxhall Viva w momencie premiery zastąpił na rynku Opla Agilę II, a za jego największą konkurencję uważa się m.in. Fiata Pandę, Peugeota 108, Skodę Citigo czy Toyotę Aygo. Ważną informacją jest również fakt, że za główny projekt konstrukcji odpowiada znany w branży motoryzacyjnej designer Mark Adams.

Vauxhall Viva – historia

Pierwsze wzmianki o Vauxhall Viva pojawiły się, kiedy Opel zbliżał się do zakończenia produkcji drugiej generacji Opla Agily, który tworzony był od podstaw w Esztergomie (Węgry). Kiedy ostatecznie została ona zakończona, Chevrolet we współpracy z Oplem zdecydował się stworzyć model Vauxhall Viva, który jest jednocześnie drugą generacją obecnego na australijskim rynku modelu Holden Barin Spark oraz czwartą generacją Opla Spark. Vauxhall Viva uznany został ponadto, za wyjątkowo bezpieczny zdobywając cztery na pięć gwiazdek w testach kolizyjnych Euro NCAP.

Vauxhall Viva – dane techniczne

Vauxhall Viva dysponuje benzynowymi silnikami R3 o pojemności 1 litra i mocą na poziomie 75 KM. Aby ich praca przebiegała płynnie, obsługiwane są przez 5-biegową manualną i 4-biegową automatyczną przekładnię, której napęd przełożony został na przednią część konstrukcji auta. Dzięki temu Vauxhall Viva znacznie lepiej radzi sobie z ostrymi zakrętami, jest również odporny na boczne podmuchy wiatru, a co za tym idzie, bardzo dobrze prowadzi się na dłuższych trasach podmiejskich.

Vauxhall Viva – wyposażenie

Obecnie użytkownicy podczas kupna Vauxhall Viva mogą wybierać spośród trzech wersji wyposażenia czyli kolejno: Enjoy, Essentia i Cosmo. Co więcej, podstawowa wersja wyposażenia auta posiada m.in. system ABS zintegrowany z EBD, technologię pokonywania wzniesień Hill Start Assist oraz elektroniczną kontrolę trakcji. Ponadto, kierowca ma do dyspozycji asystenta parkowania, podgrzewanie foteli i kierownicy, dodatkowe światła przeciwmgielne, a także tempomat z możliwością zaprogramowania wartości ograniczenia prędkości.

Vauxhall Viva – wymiary

Vauxhall Viva to kompaktowe auto miejskie charakteryzujące się niewielkimi gabarytami. Z tego względu, jego długość wynosi 3675 mm, przy szerokości 1604 mm i wysokości równej 1476 mm. Ponadto, aby jak najlepiej rozłożyć masę, producent zdecydował się na rozstaw osi na odległość ok. 2385 mm, co pozwoliło uzyskać ostateczny ciężar na poziomie 900 kg. Ponadto warto mieć świadomość, że Vauxhall Viva jak na auto z segmentu A dysponuje sporym bagażnikiem o pojemności ok. 206 – 1013 litrów, co znacznie ułatwia transport większych przedmiotów. Zaletą jest w tym przypadku również zbiornik paliwa, który dysponuje pojemnością o wartości 32 litrów. Dzięki temu, podczas dłuższych wyjazdów w trasy kierowca nie musi zatrzymywać się często na dodatkowe tankowanie. Na koniec warto wspomnieć o nie mniej ważnym atucie Vauxhall Viva czyli bagażniku, którego pojemność wynosi ok. 206 litrów, dzięki czemu auto świetnie sprawdzi się podczas transportowania większej ilości zakupów lub podczas wakacyjnych podróży.

4.29
Ocena na postawie 22 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaVauxhall
TypSamochód osobowy
SegmentA

Inne modele Vauxhall

A - Inne modele

Vauxhall Viva: newsy, testy i recenzje

Niemieckie pochodzenie i ekscytacja za kółkiem. Opel odważnie promuje GT X Experimental

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie