Sprawdź samochód online przed zakupem. Nowe narzędzie już dostępne.

Toyota Innova

Model
Toyota Innova Zobacz 2 zdjęcia

Toyota Innova jest osobowym samochodem w typie kompaktowego MPV, który produkowany był przez pochodzący z Japonii koncern Toyota. Auto na rynku zastąpiło model Toyota Kijang i ze względu na wysoki sukces komercyjny dostępne było również na rynku w Indonezji pod nazwą Toyota Kijang Innova oraz w Indiach, Filipinach, Vietnamie, na Jamajce i w Tajlandii.

Toyota Innova – historia

1 września 2004 roku Toyota rozpoczęła produkcję serii AN40, która pojawiła się po budżetowych modelach Kijang z 2004 roku. Z tego powodu Innova miała wyróżniać się wyższej jakości wyposażeniem i luksusowymi dodatkami. Oprócz tego rama konstrukcji zapożyczona została z platformy Toyota IMV, którą wykorzystano w modelach Hilux pickup i SUV-a Fortuner. Auto spotkało się z ciepłym przyjęciem użytkowników, dlatego producenci zdecydowali się rozpocząć sprzedaż Innovy w Indiach, gdzie wykorzystywana została przez branżę transportową jako taksówka. Dzięki temu, eksport rozszerzony został na kraje Filipin i Malezji.

Toyota Innova – jednostki napędowe

Toyota Innova wyposażona jest w benzynowe silniki z pojemnością 2 litrów i mocą 136 KM jak również pojemnością 2.5 litra i mocą 102 KM zasilane Dieselem, które obsługiwane są przez 5-biegowe manualne przekładnie. Warto również wspomnieć o sytuacji na rynku indyjskim, gdzie 2.7-litrowy benzynowy silnik wycofany został ze sprzedaży ze względu na regulacje prawne dotyczące emisji szkodliwych substancji. Z tego powodu zastąpiono go jednostkami napędzanymi Dieselem z układem Turbo 2KD-FTV i mocą 102 KM obsługiwanym przez 4-biegową automatyczną przekładnię. Benzynowe wersje dostępne były również z 5-biegowymi manualnymi oraz 4-biegowymi automatycznymi przekładniami wykorzystując przy tym napęd na tylną oś.

Toyota Innova – facelift

Pierwsza przeprojektowana wersja Toyoty Innova zadebiutowała w 2008 roku, kiedy wyposażona została w przeprojektowany przedni i tylny zderzak, tylne światła oraz przednią kratkę. Oprócz tego auto wykorzystywało najnowszy model kół, podczas gdy dotychczasowe użyto wyłącznie w wersji G. Nie sposób również nie wspomnieć o dodatkowych opcjach, które umożliwiały kompleksową regulację klimatyzacji oraz uzupełnionych czujnikach parkowania i nowej deski rozdzielczej. Co więcej, w międzyczasie Toyota Innova zaczęła być sprzedawana również w krajach Bliskiego Wschodu, a od stycznia 2009 roku także na Filipinach. Kolejny lifting Innovy przeprowadzony został w 2011 roku, kiedy przedsiębiorstwo PT Toyota-Astra Motor przeprojektowało konstrukcję pojazdu, dodając do niego maskę silnika, kratkę osłony chłodnicy, odnowione zderzaki i tylne światła. Oprócz tego, wnętrze zyskało nowy model kierownicy, regulatory klimatyzacji, deskę rozdzielczą oraz inną wersję kół. Nie sposób nie wspomnieć również o ostatnim liftingu, który miał miejsce w 2013 roku, a za jego przebieg odpowiadała ta sama firma PT Toyota-Astra Motor. Do konstrukcji dodano zderzaki, większą kratkę chłodnicy oraz wysokiej jakości bagażnik. Dodano również wersje wyposażeniowe G, E i V oraz nowe wersje kolorów lakieru: w typie srebrny metallic.

Toyota Innova – rynek w Indiach

W Indiach Toyota Innova dostępna była w 12 wersjach, z czego trzy z nich wyposażone zostały w benzynową wersję silnika z pojemnością 2 litrów i elektrycznym wtryskiem benzyny. Warianty Diesiela dostępne były z pojemnością 2.5 litra z dodatkowym intercoolerem i układem Turbo i czterema cylindrami. Oprócz tego, w 2012 roku Toyota zaprezentowała nową klasę silników Z, która w Indiach oznaczona została VX, będąc jednocześnie najdroższą dostępną na rynku. Dodano również innowacyjny system wyposażenia zawierający m.in. zestaw poduszek powietrznych, wykończoną drewnem kolumnę kierownicy, skórzane fotele oraz wnętrze w kolorze starego dębu.

Toyota Innova – rynek w Indonezji

Toyota Innova w Indonezji sprzedawana była jako Kijang Innova i dostępna była w wersjach wyposażenia: J, E, G, C, Business, V i V Luxury. Oprócz tego auto poddane zostało trzem liftingom, według których w 2008 roku zmieniono przednią część zderzaka, którą na stałe połączono z osłoną chłodnicy, tylne światła zostały rozstawione znacznie szerzej, a w przypadku kół zastosowano większe opony. W 2011 roku zmieniono również przednią część konstrukcji nadwozia, które zmieniono z modelu V na G oraz dodano dodatkowe światła przeciwmgielne i przedłużono zderzak w tylnej części pojazdu.

Toyota Innova – wymiary

Toyota Innova wyróżnia się konstrukcją nadwozia o długości 4555 mm i szerokości 1770 mm. Co więcej, wysokość pojazdu osiągnęła 1750 mm, a osie rozstawione zostały na odległość 2750 mm. To wszystko sprawia, że masa całkowita auta wyniosła ok. 1665 kg, a producent wyposażył Toyotę Innova w zbiornik paliwa o pojemności 65 litrów.

Toyota Innova – osiągi/spalanie

Toyota Innova dzięki zastosowaniu benzynowych silników L4 osiągała prędkość maksymalną w wysokości 180 km/h do pierwszej setki rozpędzając się w ok. 11 sekund. Miało to bezpośrednie przełożenie na parametry spalania, według których Toyota Innova zużywała ok. 12 l/100 km podczas jazdy w zatłoczonym mieście, co obniżało się do 9 l/100 km w trasie.

Toyota Innova – wyposażenie

Toyota Innova w podstawowej wersji wyposażona została m.in. w: centralny zamek, immobilizer, aluminiowe felgi, regulowaną kolumnę kierownicy, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, elektryczne wspomaganie układu kierowniczego, zestaw schowków i półek łatwo dostępnych dla kierowcy jak i pasażerów ułatwiające transport przedmiotów o małych gabarytach, multifunkcyjną kierownicę, radio FM/AM, odtwarzacz CD, oraz rozbudowany zestaw głośników audio.

Toyota Innova - bezpieczeństwo

Toyota Innova jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, w podstawowej wersji posiada m.in.: czujniki ułatwiające parkowanie oraz eliminujące martwe punkty podczas wyprzedzania, system kontroli trakcji, system ABS+EBD, wspomaganie układu hamulcowego, asystenta pasa ruchu, dodatkowe światła przeciwmgielne, podświetlenie zegarów z trybem nocnym, zestaw poduszek powietrznych przeznaczonych dla kierowcy jak i pasażerów oraz wzmacniane pasy bezpieczeństwa.

3.76
Ocena na postawie 7 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaToyota
TypSamochód osobowy
SegmentK

Generacje Toyota Innova

Inne modele Toyota

K - Inne modele

Toyota Innova: newsy, testy i recenzje

Ford Puma - niespodziewane skojarzenia

Toyota GR Yaris niebawem w salonach. Znamy polskie ceny

... GR Yaris to bardzo ostry hatchback Toyoty, który kusi połączeniem mocnego napędu z niewielkim i relatywnie lekkim nadwoziem. Niestety nie jest to tania mieszanka. Szczęśliwcy, którym uda się kupić ten model w Polsce, zapłacą nie mniej niż 143 ...

4 tygodnie temu

Toyota Prius w roli Ferrari, czyli kolejny popis japońskiego tunera

... Japońskie hybrydy najwyraźniej mają więcej wspólnego z włoskimi supersamochodami, niż mogłoby nam się wydawać. Udowadnia to firma tuningowa Albermo, która przerobiła już Toyotę RAV4 na Lamborghini Urusa, a Priusa upodobniła do Ferrari. ...

3 tygodnie temu

Toyota Harrier to lepsza RAV4, której nie dostaniemy w Polsce

... Co to jest: ma wymiary Toyoty RAV4 i zapowiada się na lepszą od niej pod każdym względem? To naturalnie Toyota Harrier, która wykonuje ten numer już od siedmiu lat. Japoński producent trzyma ... niezmiennie ten model wyłącznie na swój rodzimy ...

miesiąc temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie