Sprawdź VIN samochodu przed zakupem. Nowe narzędzie AutoCentrum.pl

Toyota bB

Model
Toyota bB Zobacz 2 zdjęcia

Toyota bB jest osobowym samochodem subkompaktowym, który produkowany jest od 2000 roku przez pochodzący z Japonii koncern Toyota. Auto zaliczane jest do segmentu B, a jego pokrewnymi modelami są Toyota Vitz i Scion xB.

Toyota bB – dane techniczne

Toyota bB na rynku dostępna jest w wersji 5-drzwiowego vana, który wyposażono w popularne silniki R4 o pojemności 1.3 i 1.5 litra. Obsługują je dwie przekładnie: 4-biegowa automatyczna i 5-biegowa manualna przy napędzie przełożonym na przednią oś. Dzięki temu Toyta obniżyła koszty produkcji, a model bB zyskał znacznie lepiej rozłożoną masę całkowitą. Co więcej, pojazd z napędem na przednią oś posiada zwiększoną kontrolę podczas pokonywania ostrych zakrętów, a model jazdy nie wymaga takiego doświadczenia, jak ma to miejsce podczas prowadzenia auta z napędem na tył. Na koniec warto dodać, że w przypadku zawieszenia Toyota bB wyposażona została w tarczowe hamulce umieszczone z przodu i tylne bębnowe, które zestawione zostały z główną osią podwozia.

Toyota bB – wyposażenie

Toyota bB w podstawowej charakteryzowało wyposażenie, w którego skład wchodziły m.in.: immobilizer, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, regulowane fotele, multifunkcyjna – regulowana kierownica, radio FM/AM, odtwarzacz CD, dodatkowe podświetlenie zegarów, ogrzewanie szyby tylnej, zapalniczka, popielniczka, system schowków i półek łatwo dostępnych zarówno dla kierowcy jak i pasażerów.

Toyota bB – bezpieczeństwo

Pomimo niewielkich rozmiarów Toyota bB została pozytywnie oceniona pod kątem wskaźników bezpieczeństwa. W podstawowej wersji wyposażenia kierowca mógł liczyć m.in. na: wzmacniane pasy bezpieczeństwa, układ poduszek powietrznych przeznaczonych zarówno dla kierowcy jak i pasażera, asystenta pasa ruchu, wspomaganie układu kierowniczego, wspomaganie hamowania, system ABS + EBD, system kontroli trakcji oraz wzmacniane hamulce tarczowe z przodu i bębnowe na tylnej osi.

Toyota bB – wymiary

Toyota bB zaliczana jest do segmentu B czyli niewielkich samochodów osobowych. Z tego względu jej konstrukcja posiada niewielkie rozmiary: długość konstrukcji to 3895 mm, przy szerokości 1690 mm i wysokości 1670 mm. Co więcej, konstruktorzy zdecydowali się rozstawić osie na odległość 2500 mm, a dzięki zastosowaniu napędu na przednią oś masa własna Toyoty bB wynosi 1020 kg. Na koniec warto dodać, że auto wyposażono w zbiornik paliwa, którego pojemność wynosi 45 litrów, co jest wystarczające do swobodnego poruszania się po zatłoczonym mieście bez konieczności częstego zatrzymywania się na tankowanie.

Toyota bB – osiągi/spalanie

Toyota bB nigdy nie chodziła za demona prędkości, jednak jak na kompaktowe auto miejskie rozwijała zadowalającą prędkość maksymalną w wysokości 175 km/h do pierwszej setki rozpędzając się w niecałe 15 sekund. Z drugiej strony, jak przystało na model z segmentu B, Toyota bB wyróżniała się na tle konkurencji niskimi parametrami spalania. W ten sposób podczas jazdy po mieście auto wymagało ok. 10 l/100 km, co zmniejszało się do 6 l/100 km w trasie.

4.49
Ocena na postawie 23 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaToyota
TypSamochód osobowy
SegmentB

Generacje Toyota bB

Inne modele Toyota

B - Inne modele

Toyota bB: newsy, testy i recenzje

Śmierć segmentu małych aut? Sprzedaż Toyoty Yaris temu przeczy

... Odwrót klientów w stronę "klasycznych" kompaktów i SUV-ów, mały zysk na każdym egzemplarzu i problemy ze spełnieniem norm emisji. Przed małymi pojazdami sporo problemów, ale jak wskazują wyniki sprzedaży w Polsce Toyoty Yaris, jest to segment, ...

3 tygodnie temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie