Subaru Vivio

Model
Subaru Vivio Zobacz 2 zdjęcia

Vivio to model Subaru zaliczany do tzw. kei cars – pojazdów tak małych, że niemieszczących się w żadnym powszechnie przyjętym segmencie. Subaru Vivio był dostępny w salonach przez niecałe 7 lat – od marca 1992 do października 1998 r.

Subaru Vivio – najważniejsze informacje

Wymiary Subaru Vivio były naprawdę niewielkie. Samochód miał tylko 3,295 m długości i 1,395 m szerokości, a mimo to producent potrafił tak modyfikować jego nadwozie, że w efekcie Subaru Vivio był oferowany w aż trzech wariantach: jako 3- lub 5-drzwiowy hatchback oraz 2-drzwiowy targa top. Dzięki dużym szybom i wysokiemu nadwoziu (1,385 m) Subaru Vivio wydawało się większe niż było w rzeczywistości.

Subaru Vivio wytwarzano w Japonii, w miejscowości Ōta. Żeby zwolnić mu miejsce na rynku, wcześniej wycofano z produkcji model Subaru Rex.

Subaru Vivio – dane techniczne

Subaru Vivio było samochodem bardzo rozwiniętym pod względem technologicznym. Choć w podstawowej wersji posiadało napęd na przód, istniała także możliwość zakupu Subaru Vivio z napędem 4x4. Ponadto instalowano w nim rozmaite przekładne: od 5-stopniowej ręcznej, przez modele ECVT, po 3-stopniową automatyczną skrzynię biegów.

Subaru Vivio charakteryzowało się niewielkimi silnikami, z których każdy miał dokładnie 658 cm3 pojemności. Jednostki napędowe tego modelu różniły się jednak technologią – były to motory typu MPI, SOHC, a także jednostki wyposażone w gaźnik bądź turbosprężarkę. Każdy z nich był 4-cylindrowy.

Spalanie Subaru Vivio wynosiło średnio od 4.7 do 6 l na 100-kilometrowym dystansie w cyklu mieszanym. Dotyczyło to jednak tylko aut z silnikiem benzynowym, bo Subaru Vivio na gaz na takiej samej trasie zużywało nie mniej niż 6.5 l paliwa.

4.83
Ocena na postawie 18 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaSubaru
TypSamochód osobowy
Segmentkei

Generacje Subaru Vivio

Inne modele Subaru

Subaru Vivio: newsy, testy i recenzje

Autokult odc.3 - Nowa Toyota Supra, Opel GTX Experimental, Red Bull Ring

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie