Subaru SVX

Model
Subaru SVX Zobacz 4 zdjęcia

Subaru SVX to następca modelu XT z 1985 roku. Auto znane także pod nazwą Subaru Aclyone SVX.

Subaru SVX – ogólne informacje

Samochód po raz pierwszy zaprezentowany został w 1991 roku w Stanach Zjednoczonych oraz w Japonii. To auto typu coupe 2-drzwiowe, 4-osobowe. Projekt Subaru SVX stworzył Giugiaro, włoski projektant samochodów.

Sprzedaż Subaru SVX odbywała się zwłaszcza w Japonii, ale można go było spotkać także w Europie (najlepiej sprzedawał się w Niemczech). Łącznie sprzedano 25 000 egzemplarzy Subaru SVX, z czego najwięcej w Stanach Zjednoczonych.

Z czego zbudowany był Subaru SVX?

Subaru SVX zawierał jednostkę napędową EG33 typu bokser. Była ona kontynuacją silnika ER z poprzedniego modelu Subaru XT. Silnik Subaru SVX charakteryzował się największą pojemnością skokową wśród pojazdów tamtych czasów. Nie wprowadzono turbodoładowania ze względu na osiągniętą moc Subaru SVX 200 KM oraz moment obrotowy ponad 300 Nm.

Samochód dostępny był wyłącznie z silnikiem 3,3l EG33. Początkowo pojazd posiadał stały napęd na obie osie. Późniejsze wersje (1994-95) wprowadziły opcjonalnie napęd na przednią oś (wersja CXV). Samochód można było nabyć wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów o 4 przełożeniach. W ofercie Subaru nie było aut z manualną skrzynią biegów.

Sportowy model Subaru SVX posiadał bogate wyposażenie zawierające klimatyzację, ABS, elektrycznie sterowane przednie fotele oraz poduszki powietrzne dla pasażera i kierowcy. W latach 1994-96 produkowane były samochody, w których można było elektronicznie regulować prędkość maksymalną 230 km/h. Pierwsze modele Subaru SVX pozwalały osiągnąć maksymalną prędkość 248 km/h za sprawą długiego 4 biegu.

W zawieszeniu Subaru SVX zastosowano z przodu kolumny McPhersona, natomiast z tyłu typ dwuwahaczowy. Niezależne zawieszenie było twarde i odznaczało się twardym resorowaniem.

Pomimo potężnego wyglądu i dużej masy auto prowadziło się lekko i sportowo. Subaru SVX charakteryzował się oryginalną stylistyką, zwłaszcza przykuwającymi uwagę dzielonymi szybami bocznymi. Takie niecodzienne rozwiązanie można jeszcze było obserwować w takich pojazdach, jak Bugatti EB110, DeLorean DMC-12 czy McLaren F1.

Subaru SVX w opinii użytkowników

Kierowcy doceniają Subaru SVX za bogate wyposażenie – fotochromowe szyby, tempotronic i inne. Ponadto Subaru charakteryzuje się mocnym silnikiem i dobrym przyspieszeniem. Użytkownicy chwalą model także za dobry układ jezdny. Elektrycznie regulowane siedzenie pozwala dostosować kierowcy odpowiednią widoczność. W opinii użytkowników w aucie jest wystarczająca przestrzeń dla kierowcy i pasażera. Minusem według kierowców są duże koszty utrzymania Subaru SVX, ze względu na drogie oryginalne części.

3.57
Ocena na postawie 13 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaSubaru
TypSamochód osobowy
SegmentG

Generacje Subaru SVX

Inne modele Subaru

G - Inne modele

Subaru SVX: newsy, testy i recenzje

Toyota Corolla z gigantycznym przebiegiem. Mechanik był zaskoczony

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie