Noble M12 GTO

Model
Noble M12 GTO Zobacz 2 zdjęcia

Noble M12 GTO to 2-drzwiowy sportowy samochód, który od 2000 roku produkowany jest przez przedsiębiorstwo Noble Automotive. Pojazd w ofercie producenta zastąpił model Noble M10, a jego samego z rynku wyparł Noble M14.

Noble M12 GTO – wersje

Noble M12 GTO ukazało się na rynku w czterech wersjach, z których ostatnia nazwana została M400 (trzecią był M12 GTO-3R). Wszystkie warianty powstawały w Stanach Zjednoczonych i były dostępne wyłącznie na tamtejszym rynku ze względu na wysokie osiągi. Również z tego powodu samochód nie należał do najpopularniejszych i wykorzystywany był przede wszystkim w rajdach samochodowych.

Noble M12 GTO – specyfikacja

Noble M12 GTO posiadał dwoje drzwi, tyle samo siedzeń oraz pierwotnie miał powstać w wersji coupe i convertible. Wszystkie wersje wyposażono w modyfikowane silniki V6 z turbodoładowaniem Ford Duratec. Oprócz tego Noble M12 GTO wyposażony był w specjalną stalową klatkę, która dodatkowo chroniła kierowcę przed zgniotem w momencie zderzenia, a karoseria pokryta została szklanym włóknem, aby zwiększyć jej aerodynamiczne właściwości. Na koniec warto dodać, że pomimo bardzo sportowego charakteru Noble M12 GTO jest dopuszczony do ruchu ulicznego i dzięki wymienności kół i sztywnemu zawieszeniu bardzo dobrze sprawdza się zarówno na szosie jak i nieutwardzonej drodze podmiejskiej.

Noble M12 GTO – wymiary

Noble M12 GTO posiadał skrócone nadwozie, aby uzyskać jak najniższą masę konstrukcji, co przekładało się na zwiększone osiągi. Długość wyniosła 4089 mm, przy szerokości 1828 mm i wysokości 1143 mm. Wpłynęło to również na rozstaw osi na odległość 2438 mm i wspomnianą wagę 1080 kg.

3.78
Ocena na postawie 14 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaNoble
TypSamochód osobowy
SegmentG

Generacje Noble M12 GTO

G - Inne modele

Noble M12 GTO: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie