Mazda 121

Model
Mazda 121 Zobacz 5 zdjęć

Mazda 121 zaliczała się do segmentu małych samochodów, a jej produkcja odbywała się w latach 1996-2001.

Mazda 121 – informacje ogólne

Mazda 121 nie była absolutną nowością na rynku motoryzacyjnym, gdyż stanowiła niemalże kopię Forda Fiesty 4 generacji. Różnice pomiędzy Mazdą 121 a Fordem Fiestą były naprawdę nieznaczne – poza logotypem producenta dotyczyły one głównie tego, że w japońskim aucie na drzwiach znajdowały się gumowe listewki.

Co ciekawe z badań konsumenckich wynikło, że Mazda 121 jest samochodem wzbudzającym większe zaufanie i zadowolenie wśród klientów niż Fiesta czwartej generacji. Mimo to sprzedaż Mazdy 121 była zdecydowanie niższa niż w przypadku Forda Fiesty.

Mazda 121 nie była jedynym modelem samochodu, który bazował na 4 generacji Forda Fiesty. Części i technologie, których użyto do produkcji Fiesty, znalazły też zastosowanie w Fordzie Puma.

Mazda 121 – opinie

Mazda 121, podobnie jak większość samochodów z segmentu B, nie uchodziła za drogi pojazd, jednak nie oznaczało to, że została zrobiona "po kosztach". Japońskiej firmie udało się bowiem zachować odpowiednie proporcje między jakością i ceną Mazdy 121. Świadczyła o tym chociażby bardzo dobra widoczność w Maździe 121, co podkreślało wielu właścicieli tego samochodu. Poza tym Mazda 121, jak przystało na japońskie auto, charakteryzowała się wysokiej jakości silnikami, które rzadko szwankowały.

Silniki Mazdy 121 miały też jednak jedną dość poważną wadę – zbyt głośno pracowały. Poza tym wymienne części do Mazdy 121 były dosyć drogie. Zresztą model 121 od Mazdy w ogóle był relatywnie kosztowny w utrzymaniu.

4.75
Ocena na postawie 6 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaMazda
TypSamochód osobowy

Generacje Mazda 121

Inne modele Mazda

Mazda 121: newsy, testy i recenzje

Mille Miglia 2019 - Prolog

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie