Infiniti G-Series

Model
Infiniti G-Series Zobacz 6 zdjęć

Infiniti G to osobowe auto klasy średniej produkowane od 1991 roku przez firmę Nissan pod marką Infiniti.

Infiniti G – historia marki

Infiniti to japońska marka luksusowych aut, której początek datuje się na 1985 rok. Nazwa powstała dwa lata później i oznacza ''nieskończoność''. Infiniti miało być odpowiedzią na powstanie Hondy Acury. Pierwszy samochód można było podziwiać w 1989 roku wyłącznie na rynku północnoamerykańskim. Obecnie można je spotkać w Rosji, Kanadzie, Polsce, Ukrainie, a także w Chinach i Japonii. Po przejęciu Nissana przez Renault Infiniti G stało się dynamiczną limuzyną. Koncern rozpoczął współpracę z Daimler AG. Zaczął stosować silniki Mercedesa.

Infiniti G w wersji sedna należy do segmentu D premium. Debiut Infiniti G miał miejsce w 1991 roku w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza generacja Infiniti G była dobrze wyposażoną wersją Nissana Primery. Kolejne generacje bazowały na modelu Nissana Skyline. Wersję sedan Infiniti G zastąpiono modelem Q50, odmianę coupe od 2013 roku nazywano Q60.

Infiniti G – opinie kierowców

Infiniti G doceniany jest przez użytkowników za komfortową jazdę oraz bogate wyposażenie. Dostępne systemy i elektronika dają poczucie bezpieczeństwa. Kierowcy doceniają auto za dobrze zestrojony napęd. Samochód wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem, dynamiczną jazdą oraz bardzo dobrymi hamulcami. Choć auto uchodzi za mało awaryjne, zdarzają się drobne usterki tarcz i klocków hamulcowych. Minusem Infiniti G jest także donośny odgłos przy przyspieszaniu oraz wąskie tylne drzwi, które utrudniają wysiadanie pasażerom. Mankamentem jest także nietrwała powłoka lakiernicza oraz niewielki bagażnik.

4.94
Ocena na postawie 10 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaInfiniti
TypSamochód osobowy

Generacje Infiniti G-Series

Inne modele Infiniti

Infiniti G-Series: newsy, testy i recenzje

Niebezpieczna jazda na zderzeku - Škoda Safety

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie