Honda Insight

Model
Honda Insight Zobacz 5 zdjęć

Premiera Hondy Insight miała miejsce w 1999 roku na pokazach motoryzacyjnych w Tokio. Przymiarki do wyprodukowania takiego auta jak Honda Insight trwały w Japonii bardzo długo. Już w 1997 roku, czyli 2 lata przed debiutem Hondy Insight, powstał prototyp tego samochodu znany pod roboczą nazwą J-VX.

Honda Insight – informacje ogólne

Honda Insight od początku posiadała hybrydowy napęd, co na przełomie XX i XXI wieku było ogromną innowacją. I mimo że Toyota Prius była pierwszym pojazdem z napędem hybrydowym na azjatyckim i europejskim rynku, to już w USA pionierem tej technologii była właśnie Honda Insight.

Swoją drogą Toyota Prius to największy konkurent Hondy Insight na rynku motoryzacyjnym, który w dodatku zwykle osiągał zdecydowanie lepsze wyniki sprzedażowe.

Co ciekawe gdy samochody z napędem hybrydowym już nieco się upowszechniły, to Honda Insight uchodziła nawet za najtańszy pojazd tego typu w Stanach Zjednoczonych. Zresztą cena Hondy Insight była niezwykle okazyjna również w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu samochód zwłaszcza w 2009 roku cieszył się dużym zainteresowaniem na Wyspach.

Produkcja Hondy Insight odbywała się wyłącznie na terenie Japonii. Jedynym typem nadwozia zastosowanym w przypadku Hondy Insight był hatchback. Początkowo Honda Insight występowała w wersji 3-drzwiowej, ale z czasem stała się autem 5-drzwiowym, przenosząc się tym samym do wyższego segmentu samochodów kompaktowych.

Honda Insight przestała być produkowana w 2014 roku. W Japonii zastąpił ją model Honda Grace.

4.13
Ocena na postawie 51 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaHonda
TypSamochód osobowy
SegmentC

Generacje Honda Insight

Inne modele Honda

C - Inne modele

Honda Insight: newsy, testy i recenzje

Niemieckie pochodzenie i ekscytacja za kółkiem. Opel odważnie promuje GT X Experimental

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie