DongFeng H30

Model
DongFeng H30 Zobacz 2 zdjęcia

DongFeng H30 jest kompaktowym samochodem osobowym w typie hatchback, który w latach 2010 – 2016 produkowany był przez pochodzący z Chin koncern Donfeng Motor Corporation pod marką Dongfengshen. Auto zastąpiło na rynku model Dongfeng DFM7160, a jego samego z oferty producenta wyparł Dongfeng Fengshen AX3.

DongFeng H30 – historia

DongFeng H30 podczas projektowania oparty został w znacznej mierze na modelu Dongfeng Fengshen S30, który występował na rynku wyłącznie w wersji subkompaktowego sedana (w przypadku podwozia wykorzystano platformę PSA PPF2 pochodzącą z popularnego Peugeota 307). Samochód zadebiutował w 2010 roku podczas targów Bejing Auto Show razem ze specjalną wersją crossover, która wyróżniała się rozbudowanym nadwoziem i dodatkowymi schowkami oraz półkami we wnętrzu kabiny. Jedyny lifting DongFeng H30 wprowadzony został pod koniec 2013 roku, kiedy przerwano produkcję podstawowej wersji hatchback na rzecz DongFeng H30 z przeprojektowaną przednią częścią nadwozia.

DongFeng H30 – wyposażenie

DongFeng H30 od samego początku doceniony został za wysokiej jakości wyposażenie. Podstawowa wersja posiadała m.in.: elektrycznie sterowane okna i lusterka, regulowaną kolumnę kierownicy, multifunkcyjną kierownicę, dodatkowe podświetlenie zegarów, radio FM/AM, odtwarzacz CD, system głośników, klimatyzacja, aluminiowe felgi, centralny zamek, immobilizer, dodatkowe schowki i półki łatwo dostępne zarówno dla kierowcy jak i pasażerów.

DongFeng H30 – dane techniczne

DongFeng H30 wyposażono w dwa benzynowe silniki L4, których pojemność wynosiła od 1.5 do 1.6 litra. Obsługiwały je dwie: zarówno manualna jak i automatyczna przekładnia posiadająca 5 biegów. Napęd przełożony został na przednią oś pojazdu, co pozwoliło znacznie obniżyć koszty produkcji oraz lepiej rozłożyć masę własną konstrukcji auta. Ponadto samochód z jednostką napędzaną przednią oś ułatwia prowadzenie auta podczas ostrych zakrętów oraz nie wymaga od kierowcy takiego doświadczenia, jak ma to miejsce w przypadku pojazdu z napędem na tylną oś.

DongFeng H30 – wymiary

DongFeng H30 okazał się autem dużym jak na kompaktowy segment C. Jego długość wynosiła aż 4526 mm, przy szerokości 1740 mm i wysokości na poziomie 1465 mm. Pozwoliło to uzyskać masę całkowitą pojazdu w wysokości 1725 kg oraz rozstawienie osi na odległość 2610 mm. Na koniec warto dodać, że producent zdecydował się wyposażyć DongFeng H30 w zbiornik paliwa o pojemności 51 litrów, co jest wystarczające do zarówno do pokonywania zatłoczonego miasta, jak i średniej długości tras międzymiastowych bez konieczności częstego tankowania.

DongFeng H30 – osiągi/spalanie

DongFeng H30 dysponował ekonomicznymi jednostkami napędowymi, dzięki czemu parametry spalania znajdowały się na niskim poziomie. W ten sposób podczas jazdy po mieście DongFeng H30 potrzebował jedynie 6.1 l/100 km, co zmniejszało się do 5.6 l/100 km w trasie. Jeśli chodzi o osiągi, DongFeng H30 uzyskiwał ok. 180 km/h prędkości maksymalnej do pierwszej setki rozpędzając się w ok. 11 sekund.

DongFeng H30 – bezpieczeństwo

DongFeng H30 w podstawowej wersji wyposażony został w takie udogodnienia jak choćby: wspomaganie układu kierowniczego, wspomaganie układu hamowania, dodatkowe światła przeciwmgielne, zestaw bocznych i przednich poduszek powietrznych zarówno dla kierowcy jak i pasażerów, czujniki parkowania, asystenta pasa ruchu, system kontroli trakcji, system ABS + EBD oraz wzmocnione pasy bezpieczeństwa.

3.81
Ocena na postawie 11 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaDongFeng
TypSamochód osobowy
SegmentC

Generacje DongFeng H30

Inne modele DongFeng

C - Inne modele

DongFeng H30: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie