Dodge Monaco

Model
Dodge Monaco Zobacz 5 zdjęć

Dodge Monaco to auto średniej-wyższej klasy produkowane w latach 1965-1978 oraz 1990-1992. Samochód zastąpił model Custom 880.

Dodge Monaco – informacje ogólne

Dodge Monaco produkowane przez amerykańską firmę Dodge należącą do koncernu Chrysler był wyjątkowym autem. Kierowcy szybko docenili duży, komfortowy samochód należący do segmentu E. Amerykanie określali nadwozie tego auta terminem full size. Samochód powstawał w trzech typach nadwozia takich jak: 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowe kombi i 2-drzwiowy kabriolet.

Auto dzięki solidnej konstrukcji, mocnym silnikom i przestronnemu wnętrzu zdobyło uznanie także wśród służb mundurowych. W latach 70-tych tysiące tych modeli patrolowało ulice amerykańskich miast. Po kilkuletniej służbie były odsprzedawane za kilkaset dolarów cywilom.

Monaco na przestrzeni lat było kilkukrotnie modyfikowane. Zmianom uległo głównie wnętrze i sylwetka nadwozia. W 1978 roku zakończono produkcję modelu. Na początku lat 90-tych powstał samochód o takiej samej nazwie, lecz miał nie wiele wspólnego z wcześniejszymi pojazdami.

Dodge Monaco – dane techniczne

Pod maską Dodge Monaco znajdowały się wielkie silniki benzynowe R6 i V8 o pojemności do 7.2 litra. Jednostki o mocy ponad 200 KM oraz tylnym napędzie były całkiem dynamiczne, mimo masy auta wynoszącej około 1.8 t. Monaco miało 5503 mm długości, 2032 szerokości oraz 1384 mm wysokości. Rozstaw osi w pojeździe wynosił 3099 mm.

Wnętrze Dodge'a Monaco było przestronne i eleganckie. Prostą deskę rozdzielczą pozbawiono nadmiaru przycisków, Ograniczała się jedynie do niezbędnych przełączników i radia. Kabina była produkowana w kilku wersjach kolorystycznych.

Dodge Monaco kosztował w latach 70. około 5000$. Był to solidny, niezawodny, amerykański wóz. Niestety obecnie tego typu auta już nie powstają, a zakup używanego modelu jest niezwykle trudny.

3.87
Ocena na postawie 48 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaDodge
TypSamochód osobowy

Generacje Dodge Monaco

Inne modele Dodge

Dodge Monaco: newsy, testy i recenzje

Niebezpieczna jazda na zderzeku - Škoda Safety

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie