Dodge Durango

Model
Dodge Durango Zobacz 5 zdjęć

Dodge Durango to osobowe auto typu SUV produkowane od roku 1998 roku przez firmę Dodge.

Nazwa Dodge Durango nawiązuje do nazwy miasta w Kraju Basków. Dodge Durango jest następcą modelu Dodge Ramgcharger. To auto średniej wielkości mieszczące do ośmiu pasażerów. Początkowo sprzedawano jedynie wersję z napędem AWD. Samochód z napędem na tył można było dostać od 1999 roku. Druga generacja Dodge Durango pojawiła się w 2004 roku razem z nowym modelem Dodge Dakota. Dwie pierwsze generacje powstały w oparciu o płytę podłogową Chrysler DN. Pod względem stylistycznym przypominały pickupa Dodge Dakota. Zwiększono wymiary nadwozia, poszerzono ofertę silnikową o nową jednostkę. Udostępniono także wersję z pięciobiegową skrzynią automatyczną.

W 2008 roku rozpoczęto pracę nad hybrydową wersją Dodge Durango – silnik V8 o mocy 345 KM wzbogacono o motor elektryczny. Produkcję trzeciej generacji Dodge Durango rozpoczęto w 2010 roku we współpracy z Jeep'em. Bazowała na płycie podłogowej Jeepa Grand Cherokee (WK2). W kolejnych latach zmodernizowano model Dodge Durango. W odmienionej wersji zaprezentowano go podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku. Samochód wyposażono w nowe światła LED oraz zderzaki. Zmodyfikowano kabinę pasażerską, analogowe wskaźniki zastąpiono cyfrowym panelem. Zmieniono deskę rozdzielczą, w centralnej części zlokalizowano ekran systemu infomedialnego.

Dodge Durango – dane techniczne

Dodge Durango dostępne było w wersji kombi z silnikiem V6 i V8. Samochód posiada napęd AWD lub nawet na tył oraz cztero- lub pięciobiegową automatyczną skrzynię biegów. Silniki Dodge Durango składają się z 6 – 8 cylindrów, na każdy przypada dwa zawory. Charakteryzują się mocą 210 – 335 KM oraz pojemnością 3701 – 5895 cm3. Wymiary Dodge Durango to 4910 – 5100 mm długości, 1816 – 1930 mm szerokości i 1829 – 1852 mm wysokości. W zależności od silnika spalanie Dodge Durango w warunkach miejskich wynosi 14 – 22,5 l na 100 km.

4.47
Ocena na postawie 14 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaDodge
TypSamochód osobowy
SegmentI

Generacje Dodge Durango

Inne modele Dodge

I - Inne modele

Dodge Durango: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie