Chevrolet Monte Carlo

Model
Chevrolet Monte Carlo Zobacz 5 zdjęć

Chevrolet Monte Carlo był produkowany w latach 1970-2007, jednak między 1988 a 1995 rokiem nastąpiła przerwa, podczas której model całkowicie zniknął z salonów. W sumie powstało 6 generacji Chevroleta Monte Carlo, z których 2 ostatnie ujrzały światło dzienne po wznowieniu produkcji.

Chevrolet Monte Carlo – najważniejsze informacje

Chevrolet Monte Carlo był do kupienia jedynie jako 2-drzwiowe coupé. Początkowo Chevrolet Monte Carlo miał do wyboru manualną lub automatyczną skrzynię biegów. Jednak z czasem firma Chevrolet postanowiła stosować w tym modelu wyłącznie automatyczne przekładnie.

Na początku Chevrolet Monte Carlo był produkowany tylko w Stanach Zjednoczonych, głównie w stanie Michigan, jednak z czasem nowe egzemplarze tego auta zaczęły też wyjeżdżać z zakładów w Meksyku. Natomiast ostatnie sztuki Chevroleta Monte Carlo zostały stworzone w Kanadzie, gdzie produkcja modelu przeniosła się na końcowe lata.

W lutym 2007 roku firma Chevrolet wydała specjalne oświadczenie, w którym poinformowała o zakończeniu produkcji modelu Monte Carlo. Powodem była spadająca sprzedaż, która dotyczyła nie tylko Chevroleta Monte Carlo, ale generalnie zdecydowanej większości aut z nadwoziem typu coupé.

Chevrolet Monte Carlo – opinie

Ogromną zaletą Chevroleta Monte Carlo jest duża przestrzeń dla kierowcy oraz pasażerów. Chevrolet Monte Carlo swego czasu był też bardzo chwalony za silnik, który pracował niezwykle cicho nawet w generacjach z lat 70. i 80.

Chociaż atutem Chevroleta Monte Carlo zawsze były ergonomiczne rozwiązania, to nie zalicza się do nich system wentylacyjny, który często się psuje i działa słabo nawet mimo ustawionej dużej siły nawiewu. Poza tym wadą Chevroleta Monte Carlo są wysokie koszty utrzymania, przez co każda inwestycja w ten samochód może solidnie nadszarpnąć domowy budżet.

Chevrolet Monte Carlo – ciekawostki

Nazwa "Monte Carlo" w tym modelu Chevroleta odnosi się do dzielnicy Księstwa Monako, która słynie z wyścigów samochodowych odbywających się m.in. w ramach zawodów Formuły 1.

Zresztą o tym, że Chevrolet Monte Carlo nie został tak nazwany przez przypadek, najlepiej świadczy fakt, że od 1972 roku aż do samego końca produkcji brał on udział w wyścigach NASCAR. Mało tego - Chevrolet Monte Carlo to najbardziej utytułowany samochód w historii tych rajdów.

Mimo że każda starsza generacja Chevroleta Monte Carlo jest mocno pożądana przez kolekcjonerów samochodów, to żadna nie cieszy się takim zainteresowaniem jak pierwsza. Zwłaszcza Chevrolet Monte Carlo z 1970 roku, w którym doszło do debiutu tego modelu na rynku, jest otaczany swego rodzaju kultem.

Chevrolet Monte Carlo ma też duże znaczenie w kontekście popkultury, czego dowodzi liczba filmów i seriali, w których bohaterowie się nim poruszają. Chevrolet Monte Carlo był wykorzystywany podczas zdjęć do m.in. takich produkcji, jak "Szybcy i wściekli 3: Tokio Drift", "Dzień próby" czy "Breaking Bad".

4.10
Ocena na postawie 35 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
TypSamochód osobowy
SegmentD

Generacje Chevrolet Monte Carlo

Inne modele Chevrolet

D - Inne modele

Chevrolet Monte Carlo: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie