Chevrolet Corsica

Model
Chevrolet Corsica Zobacz 2 zdjęcia

Corsica to kompaktowy samochód osobowy, który był produkowany przez amerykańską firmę Chevrolet w latach 80. i 90. Auto wytwarzano w dwóch fabrykach - jedna znajdowała się w mieście Wilmington na terenie Stanów Zjednoczonych, a druga również w USA, tyle że w miejscowości Linden.

Chevrolet Corsica – najważniejsze informacje

Chevroleta Corsicę produkowano od 1987 r. Samochód powstał na platformie L-body, którą dzielił z takimi modelami, jak Pontiac Tempest i Chevrolet Beretta.

Chevrolet Corsica był sprzedawany w 4 wersjach wyposażeniowych i w 2 typach nadwozia. Jako pierwszy powstał 4-drzwiowy sedan, jednak 2 lata później do oferty dołączył Chevrolet Corsica hatchback w 5-drzwiowej konfiguracji. Inna sprawa, że hatchbacka produkowano tylko przez 2 lata, do 1991 r.

Natomiast dokładnie 26 czerwca 1996 r. z fabryk wyjechały ostatnie nowe egzemplarze Chevroleta Corsici. Stało się tak, ponieważ pojazd nie spełniał najnowszych wówczas norm bezpieczeństwa. W jego miejsce pojawił się Chevrolet Malibu.

Chevrolet Corsica – dane techniczne

Chevrolet Corsica miał napęd na przód i był wyposażany przede wszystkim 3- i 4-stopniowe automatyczne skrzynie biegów (jedyny dostępny model manualnej przekładni miał 5 przełożeń).

Natomiast wśród silników Chevroleta Corsici były same benzynowe jednostki z 4 cylindrami zamontowanymi podłużnie w stosunku do wału korbowego. W Chevrolecie Corsice najmniejszy motor miał równo 2-litrową pojemność, zaś największy – 3,2-litrową.

Chevrolet Corsica - opinie

Ponieważ silniki Chevroleta Corsici były bardzo wydajne, a w dodatku rzadko w nich coś szwankowało, były one uważane za największy atut tego modelu. Chevrolet Corsica miał ponadto znakomicie zaprojektowane wnętrze, które świetnie tłumiło dźwięki dochodzące spod maski.

Na niekorzyść modelu Corsica firmy Chevrolet przemawiały koszty utrzymania auta oraz mało wytrzymała karoseria. Pojazd był też krytykowany za wiele niepraktycznych rozwiązań dotyczących zarówno linii nadwozia, jak i kabiny pasażerskiej.

3.77
Ocena na postawie 21 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
TypSamochód osobowy
SegmentD

Generacje Chevrolet Corsica

Inne modele Chevrolet

D - Inne modele

Chevrolet Corsica: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie