Chevrolet Corsa

Model
Chevrolet Corsa Zobacz 2 zdjęcia

Chevrolet Corsa jest osobowym samochodem zaliczanym do miejskich aut, za którego produkcję od 1982 roku odpowiada pochodzący z Niemiec koncern Opel. Za jego największą konkurencję uważa się modele Forda Fiestę, Renault 5, Volkswagena Polo i Fiata Uno, a wchodząc na rynek, Chevrolet Corsa zastąpił w ofercie Opla Corsę B.

Chevrolet Corsa – dane techniczne

Chevrolet Corsa wyposażono w benzynowe silniki o pojemności 1.2 i 1.4 litra, które uległy niewielkim modernizacjom. Drugą opcją pozostawały jednostki napędzane Dieselem, które od podstaw opracowane zostały przez koncern Fiata w polskiej fabryce w Bielsku-Białej. Co więcej przełożenie w Chevrolecie Corsa zostało nałożone na przednią oś, dzięki czemu auto posiada przestronniejsze wnętrze, niższą masę całkowitą oraz posiada większą odporność na boczne podmuchy wiatru, szczególnie podczas pokonywania wniesień. Oprócz tego kierowca odczuwa znacznie lepszą kontrolę nad pojazdem podczas pokonywania ostrych zakrętów niż ma to miejsce w przypadku auta z napędem na przód.

Chevrolet Corsa – wyposażenie

Chevrolet Corsa od samego początku ceniono za jakość wyposażenia, które w podstawowej wersji posiada: centralny zamek, tempomat, elektrycznie sterowane szyby i lusterka, wspomaganie układu zawieszenia, multifunkcyjną kierownicę, radio FM/AM, klimatyzację, aktywne zagłówki przednich foteli, odtwarzacz CD oraz aluminiowe felgi. Zaletą jest tu również przestronne jak na segment B wnętrze kabiny, która posiada wiele użytecznych schowków i szuflad, które ułatwiają transport niezabezpieczonych przedmiotów. Docenić należy także projekt deski rozdzielczej, która jest łatwo dostępna zarówno dla kierowcy jak i pasażerów i posiada wszystkie niezbędne regulatory.

Chevrolet Corsa - wymiary

Chevrolet Corsa jak na auto zaliczane do segmentu B posiada spore rozmiary. Jego długość to 3990 mm, przy szerokości 1710 mm i wysokości 1490 mm oraz rozstawie osi na poziomie 2510 mm. Masa własna zawiera się w 1100 kg, a zbiornik paliwa posiada pojemność na poziomie 45 litrów. Na koniec warto dodać, że dużym atutem Chevroleta Corsy jest bagażnik, którego pojemność wynosi 260 – 1060 litrów, co jest jednym z lepszych wyników, jeśli chodzi o segment B.

Chevrolet Corsa – osiągi/spalanie

Chevrolet Corsa osiągnął status niemal kultowego właśnie dzięki wysokim osiągom zestawionym z niewielkimi parametrami spalania. W zależności od jednostki napędowej auto rozpędzało się do maksymalnych 156 – 202 km/h do pierwszej setki rozpędzając się w ok. 15 sekund. W ten sposób auto zużywało 6.9 – 7.1 l/100 km podczas jazdy po mieście, co wzrastało do 5.3 – 5.5 l/100 km w modelu mieszanym i osiągało tylko 4.4 – 4.6 l/100 km podczas pokonywania trasy.

Chevrolet Corsa - bezpieczeństwo

Chevrolet Corsa doceniono również za wysokie wskaźniki bezpieczeństwa. Auto uzyskało aż cztery gwiazki na pięć możliwych w popularnych testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez Europesjki Program Oceny Nowych Samochodów Euro NCAP. Co więcej, podstawowa wersja najnowszej generacji Chevroleta Corsy wyposażona została m.in. w: zestaw poduszek powietrznych przeznaczonych zarówno dla kierowcy jak i pasażera, wzmacniane pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami, czujniki hamowania, system ABS + EBD, asystent pasa ruchu, kontrola trakcji, światła przeciwmgielne, światła asekuracyjne wyposażone w funkcję ''follow me home'', immobiliser, reflektory ksenonowe oraz regulację fotela kierowcy.

Chevrolet Corsa – rynki pozaeuropejskie

Chevrolet Corsa na tyle przypadł do gustu użytkownikom, że producent postanowił wprowadzić model również na pozaeuropejskie rynki. W ten sposób Chevroleta Corsę można było kupić w RPA, Azji i Ameryce Południowej. Ponadto, poza wersją hatchback Corsa dostępna była również jako sedan oraz pickup, które dostępne były na rynku w Brazylii. Oprócz tego Chevrolet Corsa pod nazwą Holden Barina z silnikiem o pojemności 1.8 litra dostępne było w Australii.

4.68
Ocena na postawie 33 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
TypSamochód osobowy
SegmentB

Generacje Chevrolet Corsa

Inne modele Chevrolet

B - Inne modele

Chevrolet Corsa: newsy, testy i recenzje

Toyota Corolla z gigantycznym przebiegiem. Mechanik był zaskoczony

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie