Chevrolet Caprice

Model
Chevrolet Caprice Zobacz 4 zdjęcia

Chevrolet Caprice to samochód kultowy. Wykorzystywany w Stanach Zjednoczonych przede wszystkim przez policję i taksówkarzy. Auto pozwalało bowiem na rozwijanie bardzo dużych prędkości - zawrotne 230 km/h w najmocniejszej wersji Chevroleta Caprice - a przy tym bardzo dobrze się prowadziło.

Ponadto Chevrolet Caprice uchodził za auto nie do zdarcia. Był bardzo odporny na złe traktowanie i potrafił ponad tysiąc mil przejechać po tym, jak poziom oleju i płynu chłodniczego spadły poniżej niezbędnego mimium.

Zawieszenie Chevroleta Caprice

Trudno było, nawet z premedytacją, zniszczyć nadwozie i zawieszenie Chevroleta Caprice. Miały bowiem solidną ramę i wzmocnienie Heavy Duty, które pozwalały na bezproblemową jazdę nawet po dziurawych ulicach.

Nadwozie Chevroleta Caprice

Chevrolet Caprice przez wiele lat funkcjonował w najrozmaitszych typach nadwozi, nawet jako kabriolet. Pod koniec produkcji Chevroleta Caprice oferowano już tylko dwa: limuzyny (czyli wersja sedan) i ogromnego kombi z aż ośmioma miejscami.

Chevrolet Caprice miał ponad 5,5 m długości i 2625 l pojemności bagażnika. Trudno to sobie wyobrazić w samochodzie osobowym, ale odległość od klapy bagażnika w Chevrolecie Caprice do tylnej kanapy wynosiła 2,27 m. To kompletne przeciwieństwo, popularnego w USA w czasach kryzysu paliwowego, downsizingu.

Co ciekawe wraz z następnymi generacjami Chevroleta Caprice ich rozmiary wcale się nie zmniejszały. Wprost przeciwnie - 4 generacja Chevroleta Caprice była większa od poprzedniej.

Silnik Chevroleta Caprice

Najczęściej stosowanym w Chevroletach Caprice modelem silnika był produkowany już od 1954 roku small block V8. Inżynierzy Chevroleta Caprice korzystali oczywiście z nowoczesnego osprzętowienia silnika V8, jak katalizatory i wtryski paliwa. Nie zmienia to jednak faktu, że z uwagi na model silnika i konstrukcję nadwozia, Chevrolet Caprice był raczej samochodem dla tradycjonalistów, a 75 proc. osób kupujących ten model stanowili w Stanach emeryci.

Osiągi Chevroleta Caprice

Chevrolet Caprice w wersjach dla klientów cywilnych mógł rozwinąć prędkość maksymalną 175 km/h. Wersja dla policji mogła o wiele więcej, bo aż 230 km/h. Funkcjonariusze biorący udział w pościgu mieli też niebywałą przewagę nad przestępcami w postaci odporności Chevroleta Caprice na uszkodzenia i dużej wagi, która pozwala nawet staranować uciekiniera.

4.39
Ocena na postawie 33 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
TypSamochód osobowy
SegmentE

Generacje Chevrolet Caprice

Inne modele Chevrolet

E - Inne modele

Oceny użytkowników (1)

Chevrolet Caprice: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie