Chevrolet Alero

Model
Chevrolet Alero Zobacz 2 zdjęcia

Chevrolet Alero jest osobowym autem średniej klasy, który produkowany był w latach 1999 – 2004 przez pochodzące ze Stanów Zjednoczonych przedsiębiorstwo Chevroleta. Auto dostępne jest w 2-drzwiowej wersji coupe oraz 4-drzwiowego sedana. Modelami pokrewnymi Chevroleta Alero są: Oldsmobile Cutlass, Chevrolet Malibu i Pontiac Grand Am.

Chevrolet Alero – dane techniczne

Chevrolet Alero wyposażono w silniki R4 (4 zawory na cylinder) o pojemnościach od 2.2 do 2.4 litra oraz mocnej jednostce V6 z pojemnością 3.4 litra, które obsługiwały: 5-biegowa manualna i 4-biegowa automatyczna skrzynia biegów. Ponadto, auto charakteryzował napęd przełożony na przednią oś, co przekładało się na znacznie mniejszą masę całkowitą pojazdu oraz łatwiejszy w prowadzeniu model jazdy niż ma to miejsce w przypadku samochodu z napędem na tylną oś.

Cherolet Alero – rozmiary

Chevrolet Alero dysponuje konstrukcją o długości 4742 mm i szerokości 1781 mm oraz wysokości 1384 mm. Oprócz tego osie rozstawione zostały na odległość 2718 mm, a producent zdecydował się wyposażyć Chevroleta Alero w zbiornik paliwa z pojemnością 53,4 litra.

Chevrolet Alero – osiągi/spalanie

Chevrolet Alero dzięki, szczególnie dzięki zastosowaniu jednostki V6 osiągał prędkość maksymalną w wysokości 199 km/h do pierwszej setki rozpędzając się w ok. 10 sekund. Przekłada się to bezpośrednio na parametry spalania: ok. 8.4 l/100 km podczas jazdy w mieście, co wzrasta do 10.6 l/100 km w trasie i stabilizuje się na poziomie 9.4 l/100 km w modelu mieszanym.

4.09
Ocena na postawie 7 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
TypSamochód osobowy
SegmentC

Generacje Chevrolet Alero

Inne modele Chevrolet

C - Inne modele

Chevrolet Alero: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie