Cadillac XTS

Model
Cadillac XTS Zobacz 2 zdjęcia

Cadillac XTS jest samochodem osobowym należącym do segmentu F produkowanym przez amerykański koncern do dzisiaj od 2012 roku. Auto na rynku zastąpiło jednocześnie modele Cadillaca STS i DTS. Za największą konkurencję Cadiilaca XTS uważa się modele Audi A8, BMW serii 7, Lexusa LS i Mercedesa-Benz klasy S. Projektantem auta był znany w branży motoryzacyjnej Tim Kozub.

Cadillac XTS – historia

Światowa premiera Cadillaca XTS odbyła się w 2011 roku podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles. Uwagę odwiedzających zwrócił fakt, że XTS zbudowany jest na płycie podłogowej GM Epsilon i posiada charakterystyczny dla innych modeli producenta design z ostrymi krawędziami. Auto do dzisiaj nie doczekało się następcy, co świadczy o ponadczasowej konstrukcji i sprawdzonym modelu podzespołów.

Cadillac XTS – dane techniczne

W przypadku Cadillaca XTS przyszły właściciel miał do wyboru trzy silniki, wszystkie napędzane benzyną i obsługiwane przez 6-biegową automatyczną skrzynię. Jednostka R4 miała najmniejszą pojemność 1998 cm3 przy aż 203 KM, a pozostałe dwa silniki V6 o pojemności 3564 mm miały kolejno 239 i 310 KM. Napęd typu AWD przełożony został na przód auta, a zbiornik paliwa ma pojemność 70,5 litra (w późniejszych latach pojawiła się również wersja wyposażona w napęd przełożony na obie osie. Jedną z ulubionych zalet użytkowników Cadillaca XTS jest również przestronny bagażnik, którego pojemność wynosi aż 509 litrów.

Cadillac XTS – wyposażenie

Wysoka jakość wykonania objęła również wnętrze Cadillaca XTS. W podstawowej wersji auto wyposażone było w skórzaną tapicerkę z dodatkami wykonanymi z drewna i aluminium, system multimedialny CUE obejmujący m.in. 8-calowy wyświetlacz (opcjonalnie 12,3 cala), radio FM z systemem ośmiu głośników, elektrycznie sterowane szyby i klimatyzację. Ponadto użytkownicy mogą wybierać spośród pięciu wersji wyposażenia w zależności od jego poziomu. Najbardziej popularną z nich jest Livery, wersja, w której Cadillac XTS posiada podgrzewane i wentylowane fotele, nawigację satelitarną, pneumatyczne zawieszenie z regulacją tylnej części nadwozia, układ hamulcowy Brembo, 19-calowe polerowane alufelgi, kamerę cofania oraz reflektory HD.

Cadillac XTS – wymiary

Długość Cadillaca XTS wynosiła 5131 mm, przy szerokości 1852 mm i wysokości 1501 mm. Sprawiało to, że Cadillac XTS był jednym z większych modeli w swoim segmencie dlatego często przerabiany był na limuzynę czy karawan.

Cadillac XTS – inne rynki

Auto do tego stopnia przyjęło się na amerykańskim rynku, że postanowiono poszerzyć ofertę o zagraniczne rynki. Dzięki temu Cadillaca XTS kupić można w Kanadzie, Meksyku, Chinach i na Bliskim Wschodzie (poza Izraelem).

Cadillac XTS – osiągi/spalanie

Cadillac XTS wyposażony jest w wysokiej jakości silniki, nie dziwi więc fakt, że do setki auto rozpędza się w ok. 6 sekund. Napęd Cadillaca XTS pozwala mu zatem na osiągnięcie maksymalnej prędkości w wysokości 209 km/h. Auto nie należy niestety do tych ekonomicznych. W mieście Cadillac XTS spala ok. 13 l/100 km w trasie schodząc do ok. 9 l/100 km.

4.72
Ocena na postawie 14 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaCadillac
TypSamochód osobowy
SegmentF

Inne modele Cadillac

F - Inne modele

Cadillac XTS: newsy, testy i recenzje

Opel Grandland X - test w wersji Grand

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie