Buick Rendezvous

Model
Buick Rendezvous Zobacz 4 zdjęcia

Model Rendezvous to średniej wielkości SUV sprzedawany przez amerykańską firmę Buick (własność General Motors) w latach 2002-2007.

Buick Rendezvous – najważniejsze informacje

Produkcja Buicka Rendezvous zaczęła się w 2001 r., czyli w roku poprzedzającym wprowadzenie tego samochodu do salonów. Jedyna fabryka, w której wytwarzano model Buick Rendezvous, znajdowała się w mieście Ramos Arizpe w Meksyku.

Co ciekawe Buick Rendezvous jest jednym z dwóch pierwszych modeli od General Motors z segmentu SUV (drugim jest Pontiac Aztek). Niemniej Buick Rendezvous był powszechnie postrzegany jako mieszanka cech samochodu terenowego, minivana i auta luksusowego. Zbudowano go na płycie podłogowej U-body – tej samej, w oparciu o którą powstały takie modele, jak Chevrolet Lumina czy Chrysler Venture.

Buick Rendezvous charakteryzował się wyłącznie 4-drzwiowym nadwoziem, którego autorką jest projektantka Elizabeth Wetzel.

Buick Rendezvous – sprzedaż

Model Rendezvous miał bardzo duży wpływ na historię firmy Buick. Jego wprowadzenie na rynek pozwoliło bowiem amerykańskiej firmie z powrotem przyciągnąć do siebie młodych klientów (wcześniej samochody marki Buick uchodziły za adresowane do osób w dość zaawansowanym wieku).

Pomogła w tym na pewno atrakcyjna oferta – cena Buicka Rendezvous była aż o 6,5 tys. dolarów niższa niż konkurencyjnej Acury MDX. Buick Rendezvous jeszcze korzystniej wypadał w porównaniu z Lexusem RX300, ponieważ kosztował 8 tys. dolarów mniej od niego.

Należy też podkreślić, że Buick Rendezvous miał świetną promocję, na czele z głośną reklamą telewizyjną, w której wystąpił będący wówczas na topie golfista Tiger Woods.

Buick Rendezvous na rynku radził sobie doskonale. Jego wyniki sprzedażowe okazały się wyższe niż wstępne szacunki General Motors (koncern liczył na to, że rocznie nabywców znajdzie od 30 do 40 tys. egzemplarzy Buicka Rendezvous). Dzięki temu budżet General Motors był w miarę zbilansowany, i to pomimo faktu, że sprzedaż Pontiaca Azteka, bliźniaczego do Buicka Rendezvous modelu, wyglądała fatalnie.

Buick Rendezvous – dane techniczne

Silnik Buicka Rendezvous był zamontowany w przedniej części nadwozia. Klienci mogli wybierać spośród 3 jednostek V6 o pojemności 3.4, 3.5 oraz 3.6 l. Moc silników Buicka Rendezvous wynosiła od 185 do 242 koni mechanicznych.

Buicka Rendezvous wyposażano wyłącznie w automatyczne skrzynie biegów z 4 bądź 6 przełożeniami.

Wymiary Buicka Rendezvous, jak na SUV-a przystało, były dosyć znaczne i prezentowały się następująco: długość – 4,74 m, szerokość 1,87 m, wysokość – 1,75 m. Natomiast rozstaw osi Buicka Rendezvous wynosił 2,85 m.

4.64
Ocena na postawie 10 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaBuick
TypSamochód osobowy
SegmentI

Generacje Buick Rendezvous

Inne modele Buick

I - Inne modele

Buick Rendezvous: newsy, testy i recenzje

Jeździłem nową Toyotą Suprą. Spełnia wszystkie oczekiwania, ale prawdziwy potencjał odkryją tunerzy

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie