Buick Park Avenue

Model
Buick Park Avenue Zobacz 3 zdjęcia

Buick Park Avenue to luksusowy samochód osobowy produkowany w latach 1991-2005. Wyjątkiem był rynek w Chinach, na którym ten model był obecny od 2007 do 2012 r. dzięki porozumieniu koncernów General Motors (właściciel marki Buick) oraz SAIC Motor. Łącznie Buick Park Avenue doczekał się trzech generacji (trzecią stanowiła wspomniana chińska wersja auta).

Buick Park Avenue – najważniejsze informacje

Model Park Avenue wszedł do sprzedaży w momencie, gdy wycofano z niej Buicka Electrę. Nazwa "Park Avenue" pochodzi od słynnego bulwaru znajdującego się częściowo w dzielnicy Bronx, a częściowo na Manhattanie w Nowym Jorku.

Jedynym typem nadwozia, z jakim produkowano Buicka Park Avenue, był 4-drzwiowy sedan. Jego projekt opracował Dave Holls, którego przy dokonywaniu zmian w wyglądzie karoserii Buicka Park Avenue wyręczył później Bill Porter.

Buick Park Avenue najpierw był konstruowany na platformie C-body (razem z takimi modelami, jak np. Oldsmobile 98 czy Cadillac De Ville), a następnie, od 1996 r., na płycie podłogowej nazywanej G-platform, którą dzielił m.in. z Buickiem Rivierą oraz Cadillakiem Seville).

Buicka Park Avenue produkowano jedynie w Stanach Zjednoczonych (nie licząc trzeciej generacji modelu wytwarzanej w Chinach). Za następców tego auta uważa się Buicka Lucerne i Buicka LaCrosse.

Buick Park Avenue – dane techniczne

Buick Park Avenue posiadał napęd na przód. Z przodu był także umieszczony silnik samochodu, czyli duża, 3.8-litrowa jednostka V6 o mocy od 170 do 240 koni mechanicznych. Buicka Park Avenue sprzedawano wyłącznie z 4-stopniową automatyczną skrzynią biegów - z biegiem lat zmieniano jedynie jej model na coraz nowszy.

Buick Park Avenue - opinie

Buick Park Avenue cieszył się dobrą opinią wśród kierowców dzięki dużej ergonomii, która nie zawsze jest cechą wyróżniającą luksusowe auta tego rodzaju. Na pierwszy plan w Buicku Park Avenue wysuwała się również znakomita widoczność, dzięki której samochód prowadziło się zdecydowanie lepiej, spokojniej.

Problemem w Buicku Park Avenue był z kolei niezbyt dopracowany układ jezdny. Powodów do narzekań dostarczały również systemy wentylacyjny i grzewczy, które nie funkcjonowały najlepiej. W związku z tym jakość, którą zapewniał samochód, była uważana za nieodpowiadającą cenie Buicka Park Avenue. Auto było zwyczajnie za drogie.

3.93
Ocena na postawie 32 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaBuick
TypSamochód osobowy
SegmentF

Generacje Buick Park Avenue

Inne modele Buick

F - Inne modele

Buick Park Avenue: newsy, testy i recenzje

Intryga w Noc Muzeów - pościg Citroënem C5 Aircross za Phantomasem

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie