Haval

Marka
Haval

Haval jest marką samochodów osobowych należącą do koncernu Great Wall Motors. Firma powstała 29 marca 2013 roku i specjalizuje się w produkcji miejskich SUV-ów klasy premium.

Haval – historia

SUV-y sprzedawane przez Haval należą do jednych z najbardziej luksusowych. Dzięki temu firma przewodzi w światowej produkcji segmentu I od 2003 roku. Od tego samego roku marka działa niezależnie chociaż jej właścicielem wciąż pozostaje chiński koncern Great Wall Motors (wcześniej Haval pracował wewnątrz struktury koncernu nie mając nawet określonej nazwy). W pierwszym roku produkcji sprzedało się aż 208,652 egzemplarzy, dwa lata później ilość ta wzrosła do 640,200 żeby w 2016 roku osiągnąć poziom 789,164.

Haval – produkowane modele

Obecnie w produkcji znajduje się ok. 10 modeli SUV-ów premium. Do najpopularniejszych modeli zaliczyć można: Haval H1, Haval H2, Haval H2S, Haval H5, Haval H6, który z powodzeniem uczestniczył w rajdzie Dakar, jego sportową wersję Haval H6 Sport i Haval H9.

Haval – zagraniczne rynki

Dzięki wysokiej jakości wykonania SUV-y produkowane przez chińską firmę docenione zostały szczególnie poza rodzimą Azją. Na skutek tego Great Wall Motors postanowił rozszerzyć ofertę na zagraniczne rynki. Dzięki temu samochody Havala można kupić m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Rosji, Południowej Afryce, Tunezji, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Chile, na Ekwadorze, w Boliwii, Peru, Malezji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Iraku i Iranie.

4.73
17 głosów
Szybkie fakty
ProducentGreat Wall Motors
Data założenia29.03.2013r
PaństwoChiny

Wybrane modele

Haval: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie