dodge challenger

Model
dodge challenger Zobacz 8 zdjęć

Dodge Challenger to osobowe auto produkowane od 1970 roku przez amerykańską markę Dodge (Chrysler).

Historia Dodge Challenger

Samochód należy do segmentu G. Debiut Dodge Challengera miał miejsce w 1970 roku. Auto bazowało na płycie podłogowej Chrysler E-platform, miało wiele wspólnych elementów konstrukcyjnych z Plymouthem Barracudą. Samochód miał być konkurencją dla Chevroleta Camaro i Forda Mustanga. Nadwozie wyglądało masywnie. Druga generacja Dodge Challengera została wprowadzona dopiero w 1978 roku. Pod nazwą sprzedawano Mitsubishi Sapporo/Galant Lambda Coupe. Trzecia generacja Dodge Challengera pojawiła się w 2008 roku. Model został zbudowany na płycie podłogowej Chargera i wykorzystywał kilka elementów Mercedesa. Konkurencją Dodge Challengera są Chevrolet Camaro i Ford Mustang.

Dodge Challenger – dane techniczne

Dodge Challenger dostępne jest z nadwoziem typu coupe. Samochód posiada napęd tylny. W ofercie Dodge Challengera są silniki benzynowe. Składają się one z 6 – 8 cylindrów, na każdy z nich przypada 2 – 4 zaworów. Silniki Dodge Challengera charakteryzują się mocą od 250 do 425 KM oraz pojemnością od 3518 do 6059 cm3. Maksymalną prędkością auta jest 270 km/h. Moment obrotowy układu napędowego wynosi 250 – 420 Nm. Wymiary Dodge Challengera to 5022 mm długości, 1923 mm szerokości i 1448 mm wysokości.

Dodge Challenger – opinie

Dodge Challenger nie może poszczycić się dobrze wyprofilowanymi fotelami. Do mocnych stron auta nie należy także zawieszenie, które jest zbyt miękko zestrojone i słabo trzyma się drogi. Trwałością nie grzeszą hamulce, które są mało odporne na wysokie temperatury.

Dodge Challenger to samochód z przestronnym wnętrzem. Z każdą generacją wprowadzano mniej paliwożerne silniki oraz ulepszano zawieszenie i hamulce.

4.45
Ocena na postawie 38 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaDodge
TypSamochód osobowy

Generacje dodge challenger

Inne modele Dodge

Oceny użytkowników (1)

dodge challenger: newsy, testy i recenzje

Używana Alfa Romeo 159. Nie tak straszna, jak mówią

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie