Suzuki Wagon R+

Model
Suzuki Wagon R+ Zobacz 5 zdjęć

Model Suzuki Wagon R w Europie znany jest jako Suzuki Wagon R+. Auto według japońskich standardów wpisuje się w standard kei car, jest mikro-vanem produkowanym w Japonii do dzisiaj, jednak oficjalnie na rynek europejski trafiły jedynie dwie pierwsze generacje Wagona.

Suzuki Wagon R+ – informacje ogólne

Japończycy produkują model Suzuki Wagon R od 1993 roku – litera „R” oznacza tutaj Recreation i faktycznie to samochód osobowy typu wielozadaniowego, sprawdzający się jako samochód rodzinny i rekreacyjny. Suzuki Wagon R to pierwszy pojazd typu tall wagon (z wysoką linią dachu i pionowymi ścianami), który przez swój kształt gwarantuje dużą pasażerom dużą przestrzeń.

Do Europy auto w wersji Wagon R Wide trafiło w 1997 roku, natomiast druga generacja pod nazwą Wagon R+ weszła na nasz rynek w 2000 roku i właśnie pod tą nazwą samochód znany jest w Polsce. Pokrewnym model tworzonym przez Japończyków przy współpracy z Oplem była Agila. Za jedynego faktycznego konkurenta Wagona z przełomu XX i XXI wieku można uznać Daihatsu Move.

Suzuki Wagon R+ – dane techniczne

Suzuki Wagon R to 5-drzwiowy samochód z nadwoziem typu hatchback i pojemnym bagażnikiem o pojemności ok. 600– 1250 l. Długość samochodu w poszczególnych generacja waha się od 3353 do 3540 mm, jego szerokość to ok. 1600 mm, a wysokość wynosi 1655–1700 mm.

Skrzynia biegów może być manualna lub automatyczna, a silniki Wagona R występują w wersji benzynowej i diesel o pojemności 1 l lub 1,3 l i osiągają moc 53–101 KM. Maksymalna prędkość osiągana przez ten model to 150–160 km/h. Suzuki Wagon R+ z silnikiem benzynowym pali około 6–7 l/100 km, natomiast w wersji z dieslem zużycie paliwa wynosi około 6 litrów.

Suzuki Wagon R+ – opinie

Suzuki Wagon R+ to ekonomiczny samochód oferujący dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów, dobrze więc sprawdza się jako auto rodzinne lub dostawcze. Wagon R+ dobrze się prowadzi, jednak można mieć zarzuty co do działania skrzyni biegów, która chodzi dość opornie. Wykonanie poszczególnych elementów również może zostawiać nieco do życzenia – materiały nie są najwyższej jakości. Plusem jest za to niedroga eksploatacja i tanie części zamienne, a dzięki prostej konstrukcji auta serwisowanie jest proste. Samochód gwarantuje też dobrą widoczność oraz sprawne ogrzewanie i wentylację kabiny, dokuczać może za to słabe wyciszenie.

3.67
Ocena na postawie 21 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaSuzuki
TypSamochód osobowy

Inne modele Suzuki

Oceny użytkowników (2)

Suzuki Wagon R+: newsy, testy i recenzje

Intryga w Noc Muzeów - pościg Citroënem C5 Aircross za Phantomasem

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie