Peugeot Partner

Model
Peugeot Partner Zobacz 12 zdjęć

Peugeot Partner to nieduże auto, dostawcze lub osobowe, zaliczane do segmentu kombivanów. Swój debiut (również był to debiut nowej klasy - kombivana, którą zapoczątkował koncern PSA) Peugeot Partner miał w 1996 roku, w tym samym czasie zadebiutował niemalże identyczny Citroen Berlingo (oba auta wyszły od koncernu PSA – grupa ta zarządza takimi markami, jak: Peugeot, Citroen, Opel, Vauxhall). Peugeot Partner był nową konstrukcją, tzn nie posiadał swojego poprzednika, którego miałby zastąpić.

Peugeot Partner – cechy

Podczas produkcji całkiem nowej konstrukcji Peugeota Partner, korzystano z różnych rozwiązań grupy PSA. Na początku Partner bazował na elementach pochodzących z różnych samochodów Peugeota, np.: z Peugeot 306 i Peugeot 405. Od 2008 roku, gdy światło dzienne ujrzała druga generacja auta, Partner podobny jest do Citroena C4 Picasso.

Na samym początku istnienia Peugeota Partnera, samochód ten występował tylko w wersji dostawczej, jednak po pewnym czasie wzbogacił się o wersje osobową. Dostawczy Peugeot Partner posiał pojemność wynoszącą 3 m³ i mógł zabrać ze sobą ładunek ważący w sumie od 600 do 800 kilogramów. Osobowa wersja auta, czyli Peugeot Partner Tepee, zapewniał sporą przestrzeń dla pięciu osób, a pojemność jego bagażnika liczyła 624 litry. Idealnym rozwiązaniem, ułatwiającym korzystanie z Partnera kombivana, były przesuwane drzwi boczne. Z tyłu Peugeot Partner mógł dysponować rozdzielonymi drzwiami otwieranymi na boki lub jednopłaszczyznową klapą uchylaną do góry.

Opinie o Peugeot Partner, które możemy przewertować w internecie, są w przeważającej ilości pozytywne. Jeśli ujmiemy w procentach dobre i złe opinie, to zazwyczaj tych dobrych jest około 80 %.

Konkurencyjnymi modelami dla Peugeota Partnera są np.: Renault Kangoo, Opel Combo czy Dacia Dokker .

Peugeot Partner – dane techniczne

Moc maksymalną, jaką dysponuje Peugeot Partner, mieści się w granicach 70 – 120 KM, co przekłada się na osiąganą prędkość maksymalną w przedziale 150 – 177 km/h (Partner aby rozpędzić się do setki, potrzebuje od 12 do 17,4 sekundy). Silnik Peugeota Partner to jednostka rzędowa zawierająca cztery cylindry o pojemności 1,36 – 2,0 litrów. Układ napędowy Peugeota Partner uzyskuje maksymalny moment obrotowy między 111 – 300 Nm i zasilany jest benzyną lub olejem napędowym.

W zależności od rodzaju silnika, Peugeot Partnera spala od 5,2 do 8,3 litrów na sto kilometrów. Warto zauważyć, że Partner występuje w wersji trzydrzwiowej, czterodrzwiowej i pięciodrzwiowej, posiada od pięciu do siedmiu miejsc siedzących, zaś bagażnik odznacza się ogromną pojemnością, mieszczącą 2800 – 3000 litrów. Wymiary Peugeota Partnera przedstawiają się następująca: długość – od 4,1 do 4,4 metra, szerokość – od 1,7 do 1,8 metra, wysokość – od 1,8 do 1,86 metra.

3.70
Ocena na postawie 37 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaPeugeot
TypSamochód osobowy

Generacje Peugeot Partner

Inne modele Peugeot

Oceny użytkowników (5)

Peugeot Partner: newsy, testy i recenzje

McLaren 600LT na torze. Auto bliskie perfekcji i beznamiętnie skuteczne

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie