Mitsubishi Lancer

Model
Mitsubishi Lancer Zobacz 7 zdjęć

Mitsubishi Lancer to samochód kompaktowy (należący do segmentu C) produkcji japońskiej. Był to pierwszy model koncernu Mitsubishi Motors, którego zaczęto masowo sprzedawać w Europie. Jego produkcja rozpoczęła się w 1973 roku, a zakończyła w 2017 roku (z wyjątkiem Chin kontynentalnych i Tajwanu). Mitsubishi Lancer znany jest również jako auto sportowe, przez 30 lat sprzedano ponad 6 mln sztuk.

Mitsubishi Lancer – informacje ogólne

Pierwszy model pojawił się w lutym 1973 roku pod nazwą Lancer A70. Model ten miał 4 rodzaje nadwozia, tzn. był 2-drzwiowym sedanem, 4-drzwiowym sedanem, 5-drzwiowym kombi, 3-drzwiowym hatchbackiem. Później model A70 uzupełniono modelem coupe Mitsubishi Lancer Celeste.

Mitsubishi Lancer jest modelem bardzo specyficznym pod względem nomenklatury: w różnych częściach świata nosił inne nazwy, często mylące dla osób niezorientowanych w temacie, tj. Chrysler, Plymouth, Eagle czy Dodge.

Mitsubishi Lancer – dane techniczne

Auta Mitsubishi Lancer charakteryzują się różnorodnością budowy nadwozia, wieloma rodzajami silników oraz napędów. Pierwsze samochody z serii Lancer (do 2000 roku) posiadały generalnie nadwozie typu sedan, kombi i coupe; wyposażone były w silniki benzynowe o pojemności od 1 l do 2 l, 4-biegową i 5-biegową manualną skrzynię biegów oraz w większości napęd na przednią oś. Następne modele (od 2000 roku) zawierały w większości silnik benzynowy o maksymalnej pojemności 2,4 l; były to zarówno sedany, jak i kombi z przednim napędem oraz manualną, automatyczną i półautomatyczną skrzynią biegów. Od 2007 roku prezentowano auta już z 1,8-litrowym silnikiem Diesela, napędem na cztery koła i 6-biegową półautomatyczną skrzynią (sportowy model Ralliart).

Mitsubishi Lancer – opinie

Auta modelu Lancer, zwłaszcza te produkowane po 2007 roku, uchodzą za sprawne, dynamiczne i trwałe machiny, których jedną z większych wad może być wysoka cena oryginalnych części oraz stosunkowo głośna praca, a jedną z większych zalet – możliwość montażu instalacji gazowej. Najlepsze modele posiadają benzynowy silnik 1.6 i 1.8 oraz silnik diesle'a, są przestronne i komfortowe nawet dla osób wysokich.

Na szczególną uwagę zasługują modele sportowe (Evolution, Ralliart), które stanowią mocną konkurencję dla innych tego typu samochodów, np. Subaru Impreza.

4.77
Ocena na postawie 50 opinii Zobacz opinie
Oceń produkt Dodałeś już ocenę
Ogólne wrażenia:
Silnik:
Wnętrze:
Koszty użytkownia:

Szybkie fakty
MarkaMitsubishi
TypSamochód osobowy

Generacje Mitsubishi Lancer

Inne modele Mitsubishi

Oceny użytkowników (3)

Mitsubishi Lancer: newsy, testy i recenzje

Marka Mitsubishi na Poznań Motor Show 2018

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie