Mercedes-Benz SLA Vision Concept

Model
Mercedes-Benz SLA Vision Concept Zobacz 2 zdjęcia

Mercedes-Benz SLA Vision Concept jest koncepcyjnym modelem Mercedesa, który po raz pierwszy zaprezentowany został w 2000 roku podczas międzynarodowych targów samochodowych w Detroit, USA. Sportowy samochód wzorowany był na modelu Mercedes-Benz A-Class i miał tylko 3,77 metra długości. Auto nigdy nie weszło do seryjnej produkcji, a design Mercedes-Benz SLA Vision Concept posłużył później przy budowie słynnego modelu Mercedes-Benz SLK.

Mercedes-Benz SLA Vision Concept – dane techniczne

Nadwozie koncepcyjnego modelu stworzono z połączenia wysokiej jakości aluminium z plastikiem, żeby obniżyć wagę modelu, co jest popularnym rozwiązaniem w przypadku sportowych aut. W modelu koncepcyjnym użyto zaawansowanego silnika 1,9 L, który pochodził z najwyższej klasy produkcyjnej Mercedesa – klasa A. Jednostka miała 4 cylindry i moc w wysokości 125 KM, a obsługiwana była przez 5-biegową manualną przekładnię. Sportowe zawieszenie auta wyposażono dodatkowo w systemy McPhersona z przodu i dodatkowe systemy wspomagające hamowanie z tyłu.

Mercedes-Benz SLA Vision Concept – wymiary/osiągi

Ze względu na sportowy charakter Mercedes-Benz SLA Vision Concept posiadał wyjątkowo małe rozmiary. To oraz konstrukcja wykonana częściowo z plastiku pokazuje jak wysokim priorytetem były osiągi jakie uzyskiwać miał roadster. I tak Mercedes-Benz SLA Vision Concept do wspomnianej długości 377 cm, dokładał niewiele ponad 181 cm szerokości i 125 cm wysokości. Masa całkowita auta wynosiła tylko 950 kg, co przekładało się na stosunek wagi do mocy na poziomie 7,7 kg/KM. Dzięki takim rozwiązaniom prędkość maksymalna Mercedes-Benz SLA Vision Concept wynosiła aż 209 km/h, a roadster potrzebował tylko niecałych ośmiu sekund, żeby osiągnąć prędkość 100 km/h.

Mercedes-Benz SLA Vision Concept – wyposażenie

Mercedes-Benz SLA Vision Concept pomimo sportowego charakteru posiadał wysokiej jakości dodatki, szczególnie z zakresu bezpieczeństwa (charakterystyczne dla A-klasy). Wzmocnione zostały pasy bezpieczeństwa, które zapinają się pod wyższym kątem, co przy zastosowaniu pół-kubełkowych foteli zwiększa nie tylko bezpieczeństwo, ale i sam komfort jazdy. Samochód ma wbudowany zestaw poduszek powietrznych i system kontroli skrętu. Ponadto wyposażony jest w blokadę prędkości, którą można za zgodą właściciela wyłączyć. Samo wnętrze zostało zaprojektowane według najwyższych standardów niemieckiego koncernu. Wykończenia są skórzane, a deska rozdzielcza przypomina kokpit samolotu, który symbolizuje nieograniczoną wolność i podniebną prędkość – wartości, które pierwotnie promowały koncept.

4.84
Ocena na postawie 6 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaMercedes-Benz
TypSamochód sportowy/koncepcyjny
SegmentG

Inne modele Mercedes-Benz

G - Inne modele

Mercedes-Benz SLA Vision Concept: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie