BMW Mille Miglia Concept

Model
BMW Mille Miglia Concept Zobacz 3 zdjęcia

Mille Miglia to samochód koncepcyjny stworzony przez markę BMW. BMW Mille Miglia Concept został zaprezentowany w 2006 r.

BMW Mille Miglia Concept – najważniejsze informacje

Nazwa tego modelu BMW odnosi się do popularnego – zwłaszcza w pierwszej połowie XX w. - i wyjątkowo ciężkiego rajdu samochodowego, znanego właśnie jako Mille Miglia. W 1940 r. zwycięzcą tych wyścigów został Fritz Husche von Han-stein – dokonał tego prowadząc BMW 328. I dokładnie do tego pojazdu nawiązywało BMW Mille Miglia Concept z 2006 r.

W związku z tym nadwozie BMW Mille Miglia Concept (typu coupe) charakteryzowało się opływowym kształtem i choć generalnie uchodziło za nowoczesne, pewne jego elementy były utrzymane bardziej w stylu retro.

Podobieństwa pomiędzy BMW Mille Miglia Concept a BMW 328 to m.in. masywne błotniki, zabudowane koła tylne, niewielka, trójkątna tylna szyba oraz bardzo charakterystyczna, dzielona szyba frontowa.

Karoseria BMW Mille Miglia Concept coupe została wykonana ze stali i włókna węglowego. Samochód mógł stać się kabrioletem – miał otwierany do tyłu dach.

Silnik koncepcyjnego modelu Mille Miglia został żywcem wyjęty z BMW Z4 M. Posiadał on 6 cylindrów i miał 343 konie mechaniczne mocy. Co ważne – był to silnik rzędowy, bardzo charakterystyczny dla aut produkowanych przez BMW.

Wyposażenie składające się na wnętrze BMW Mille Miglia Concept było wykonane ze skóry (fotele) oraz aluminium. Zaprojektowano je w minimalistycznym duchu, bez zbędnych dodatków.

3.56
Ocena na postawie 31 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaBMW
TypSamochód koncepcyjny

Inne modele BMW

BMW Mille Miglia Concept: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie