Volkswagen 411

Model
Volkswagen 411 Zobacz 2 zdjęcia

Volkswagen 411 to osobowe auto klasy średniej produkowane w latach 1968-1972. Model 411 stanowił pierwszą generację Volkswagena Typu 4. Drugim i ostatnim przedstawicielem tej serii był Volkswagen 412.

Volkswagen 411 – najważniejsze informacje

Volkswagen 411 został zaprojektowany przez Heinricha Nordhoffa, inżyniera z Niemiec, który stworzył to auto z typem nadwozia sedan (odmiana fastback) i kombi. Volkswagen 411 sedan mógł być 2- albo 4-drzwiowy, natomiast jego odmiana kombi występowała wyłącznie w 3-drzwiowym wydaniu. Co ciekawe firma Volkswagen stworzyła także prototyp modelu 411 w wersji sedan notchback, która jednak nigdy nie weszła do masowej produkcji.

Premiera Volkswagena 411 miała miejsce na imprezie Paris Motor Show – było to w październiku 1968 r. Model został zaprezentowany jako największy samochód osobowy Volkswagena, w którym w dodatku umieszczono najmocniejszy silnik produkowany w tamtych czasach przez niemiecki koncern.

Volkswagen 411 – dane techniczne

W Volkswagenie 411 zastosowano napęd, który był przenoszony tylko na tylną oś za pomocą manualnej 4-stopniowej przekładni. Opcjonalnie samochód mógł być wyposażony w automatyczną skrzynię biegów z 3 przełożeniami.

Niektóre silniki Volkswagena 411 posiadały elektroniczny wtrysk paliwa. W nazwie egzemplarzy Volkswagena 411, które zostały wyposażone w takie rozwiązanie, widniała litera "E" (od niemieckiego słowa "Einspritzung" – po polsku "wtrysk"). Każda jednostka napędowa Volkswagena 411 charakteryzowała się pojemnością 1.7 l i 4 cylindrami, które były rozmieszczone dwójkami po obu stronach wału korbowego.

3.56
Ocena na postawie 12 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaVolkswagen
TypSamochód osobowy
SegmentD

Inne modele Volkswagen

D - Inne modele

Volkswagen 411: newsy, testy i recenzje

Autokult odc.3 - Nowa Toyota Supra, Opel GTX Experimental, Red Bull Ring

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie