Do końca 24h Le Mans 2019 zostało

Audi Steppenwolf Concept

Model
Audi Steppenwolf Concept Zobacz 2 zdjęcia

Steppenwolf to samochód koncepcyjny typu crossover (inaczej SUV), który firma Audi zaprezentowała w 2001 r. na pokazach z cyklu Motor Show w Paryżu.

Audi Steppenwolf Concept – najważniejsze informacje

Audi Steppenwolf Concept był kompaktowym crossoverem – posiadał bowiem stosunkowo małe w swojej klasie nadwozie w zaledwie 3-drzwiowej konfiguracji. O jego niedużych wymiarach świadczyła także płyta podłogowa, na której powstał. Był to model Volkswagen Group PQ34 użyty również w produkcji m.in. Seata Leona 1 generacji oraz Audi A3 8J.

Wyposażenie modelu Audi Steppenwolf Concept obejmowało m.in. hamulec elektrohydrauliczny, układ ESP czy zdejmowany dach, który został wykonany – podobnie zresztą jak cała karoseria auta - z włókna węglowego. Bardzo ciekawe i rzadko spotykane rozwiązanie stanowił zastosowany w koncepcyjnym Audi Steppenwolf system EDL, który w elektroniczny sposób dokonywał blokady mechanizmu różnicowego samochodu.

Audi Steppenwolf Concept – dane techniczne

Audi Steppenwolf Concept posiadało napęd na wszystkie 4 koła. Samochód osiągał prędkość 100 km/h dokładnie w 8 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosiła 230 km/h. Takie osiągi umożliwiał 225-konny silnik Audi Steppenwolf Concept o pojemności skokowej 3.2 l. Była to spora, widlasta jednostka napędowa mająca 6 cylindrów – po 3 zamontowane z każdej strony wału korbowego.

4.05
Ocena na postawie 23 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaAudi
TypSamochód osobowy

Inne modele Audi

Audi Steppenwolf Concept: newsy, testy i recenzje

Intryga w Noc Muzeów - pościg Citroënem C5 Aircross za Phantomasem

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie