Audi Le Mans quattro Concept

Model
Audi Le Mans quattro Concept Zobacz 2 zdjęcia

Le Mans quattro to sportowy samochód koncepcyjny, który w 2003 r. stworzyła firma Audi. W tym samym roku Audi Le Mans quattro Concept zostało zaprezentowane na imprezie Frankfurt Motor Show.

Audi Le Mans quattro Concept – najważniejsze informacje

Trzy kolejne zwycięstwa pojazdów Audi w słynnych zawodach 24h Le Mans sprawiły, że w 2002 r. firma z Niemiec chciała jakoś upamiętnić swój sukces. Dlatego powstający w tamtym czasie model koncepcyjny Audi został ochrzczony jako Le Mans, a dopisek "quattro" miał informować, że jest to samochód ze stałym napędem na wszystkie koła (w tym przypadku 4x4).

Co ciekawe Le Mans quattro było trzecim autem koncepcyjnym, jakie przedsiębiorstwo Audi pokazało światu w 2003 r. Wcześniej zaprezentowane zostały Audi Pikes Peak quattro oraz Audi Nuvolari quattro Concept.

Audi Le Mans quattro Concept posiadało nadwozie coupé w wersji 2-drzwiowej. Wyróżniała je dosyć lekka, nowoczesna konstrukcja oparta na aluminiowym szkielecie (Audi Space Frame) i powłoce zrobionej z włókna węglowego. Przednie reflektory Audi Le Mans quattro Concept składały się wyłącznie z diod LED, co w 2003 r. stanowiło nie lada gratkę. Samochód był wyjątkowy również ze względu na spoiler, który wysuwał się automatycznie po osiągnięciu przezeń prędkości 110 km/h.

Audi Le Mans quattro Concept – dane techniczne

Audi Le Mans quattro Concept posiadało silnik typu DOHC, który był wyposażony w aż 10-cylindrowy układ V. Ponadto motor tego auta koncepcyjnego miał dwie turbosprężarki. Jak na wysokiej klasy samochód sportowy przystało, prototyp Audi Le Mans quattro posiadał jednostkę napędową umieszczoną w tylnej części nadwozia.

Poza tym w modelu Le Mans quattro Concept inżynierowie Audi zamontowali 6-biegową ręczną przekładnię sekwencyjną.

4.94
Ocena na postawie 38 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaAudi
TypSamochód sportowy

Inne modele Audi

Audi Le Mans quattro Concept: newsy, testy i recenzje

Mille Miglia 2019 - Prolog

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie