Alfa Romeo Nuvola Concept

Model
Alfa Romeo Nuvola Concept Zobacz 2 zdjęcia

Alfa Romeo Nuvola Concept to, jak sama nazwa wskazuje, samochód koncepcyjny, który został stworzony przez zespół młodych projektantów z pracowni Centro Stile Alfa Romeo.

Alfa Romeo Nuvola Concept – najważniejsze informacje

Samochód Alfa Romeo Nuvola Concept był produkowany w latach 1995-2003. Ponieważ model Nuvola Concept nigdy nie trafił do sprzedaży, obecnie można go zobaczyć jedynie w Muzeum Historycznym Alfy Romeo znajdującym się we Włoszech, w mieście Arese.

Alfa Romeo Nuvola Concept to 2-drzwiowe auto o typie nadwozia coupé. Szkielet samochodu został stworzony w oparciu o rurkowatą, stalową ramę, a także elementy wykonane z poliestru.

Napęd Alfy Romeo Nuvola Concept jest rozłożony na obie osie. Ponadto w aucie zamontowano manualną skrzynię biegów z 6 przełożeniami. Silnik Alfy Romeo Nuvola Concept został umieszczony w sposób tradycyjny, czyli z przodu samochodu. Jest to widlasta, 2,5-litrowa jednostka spalinowa z 6 cylindrami.

Co ciekawe słowo "nuvola" zawarte w nazwie tego modelu koncepcyjnego od Alfy Romeo oznacza po włosku "chmurę". Jednocześnie nasuwa ono skojarzenia z legendarnym włoskim kierowcą rajdowym, Tazio Nuvolarim.

4.39
Ocena na postawie 5 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaAlfa Romeo
TypSamochód osobowy

Inne modele Alfa Romeo

Alfa Romeo Nuvola Concept: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie