Chevrolet Diplomata

Model
Chevrolet Diplomata Zobacz 2 zdjęcia

Diplomata to luksusowy samochód osobowy klasy wyższej-średniej, który był produkowany przez amerykańskie przedsiębiorstwo Chevrolet przez 13 lat.

Chevrolet Diplomata – najważniejsze informacje

Chevrolet Diplomata pojawił się na rynku samochodowym w grudniu 1979 r. Producent przygotował model z dwoma typami nadwozia: sedan (4-drzwiowy) i kombi (5-drzwiowe), w których silnik znajdował się z przodu. Obie wersje Chevroleta Diplomaty cieszyły się sporym zainteresowaniem. Samochód w wariancie kombi był sprzedawany jako Chevrolet Diplomata Caravan, podczas gdy odmiana sedan nie miała własnej nazwy.

Chevrolet Diplomata stanowił lepiej wyposażoną wersję Chevroleta Opali. Jego dalszymi "krewnymi", od których zapożyczono niektóre rozwiązania dotyczące konstrukcji, są również Opel Rekord C oraz Chevrolet Comodoro.

Waga Chevroleta Diplomaty wynosiła 1,24 tony – raczej niedużo jak na samochód osobowy z segmentu F. Ponadto pojazd miał 4,74 m długości, 1,77 m szerokości i standardową wysokość wynoszącą 1,39 m. Rozstaw jego osi liczył natomiast 2,67 m.

W 1987 r. producent dokonał faceliftingu Chevroleta Diplomaty. Pięć lat później, w 1992 r. samochód przestał być sprzedawany i definitywnie zniknął z rynku.

Chevrolet Diplomata – dane techniczne

Model Diplomata, podobnie jak Chevrolet Opala, posiadał całą gamę jednostek napędowych do wyboru. Najmniejszy silnik Chevroleta Diplomaty (typu OHV) miał 2.5 l pojemności skokowej, 4 liniowo umieszczone cylindry, 8 zaworów i 75-konną moc. Charakteryzował go również gaźnikowy system zasilania.

Największy był z kolei 4.1-litrowy motor z 6 cylindrami, który – w zależności od konkretnego modelu – charakteryzował się mocą o wartości od 133 do 169 koni mechanicznych, a prędkość jego obrotów dochodziła do równych 4000 rpm.

W modelu Diplomata inżynierowie Chevroleta instalowali również 3.8-litrowy silnik, który – tak jak jednostki 4.1-litrowe – posiadał 6 cylindrów. Inna była natomiast jego moc, która wynosiła 125 koni mechanicznych.

Maksymalna prędkość Chevroleta Diplomaty wynosiła dokładnie 170 km/h, zaś średnica zawracania tego auta – 11,3 m.

W baku Chevroleta Diplomaty mieściło się 65 l paliwa.

Napęd Chevroleta Diplomaty był przenoszony na tylne koła (RWD – Rear Wheel Drive) przez 4-stopniową ręczną skrzynię biegów.

4.35
Ocena na postawie 9 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaChevrolet
TypSamochód osobowy
SegmentF

Inne modele Chevrolet

F - Inne modele

Chevrolet Diplomata: newsy, testy i recenzje

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie