Buick Electra

Model
Buick Electra Zobacz 2 zdjęcia

Electra to model auta osobowego, które było produkowane przez markę Buick (własność koncernu General Motors) w latach 1959-1990. Przez rynek przewinęło się w sumie 6 generacji Buicka Electry.

Buick Electra – najważniejsze informacje

Model Electra wszedł do salonów samochodowych w miejsce Buicka Roadmastera i Buicka Super, które przestały spełniać wymagania rynku. Wyłącznym krajem produkcji Buicka Electry były Stany Zjednoczone.

Za ojca Buicka Electry może uważać się designer Bill Mitchell, który zaprojektował wszystkie generacje tego pojazdu z wyjątkiem ostatniej, stworzonej przez Irvina Rybickiego.

Podstawowym typem nadwozia w Buicku Electrze był 4-drzwiowy sedan. Klienci zainteresowani zakupem tego auta mieli do wyboru również wersję hardtop (zarówno 2-, jak i 4-drzwiową), kombi (4-drzwiowe), coupe (2-drzwiowe) oraz kabriolet (2-drzwiowy).

W miejsce Electry do sprzedaży wprowadzony został Buick Park Avenue.

Buick Electra – dane techniczne

Przez większość czasu pod maską Buicka Electry gościły potężne, widlaste silniki z 8 cylindrami, które miały pojemność dochodzącą do 7.5 l. Dopiero w 1977 r. firma Buick zmieniła politykę odnośnie jednostek napędowych montowanych w modelu Electra, w którym pojawił się m.in. 6-cylindrowy, 4.1-litrowy motor o widlastej konstrukcji. Najmniejszy silnik Buicka Electry posiadał 6 cylindrów i 3 l pojemności, a oferowano go w latach 1985-1990.

Podobnie jak wiele innych modeli produkowanych przez Buicka, również Electra miał na wyposażeniu jedynie automatyczne skrzynie biegów, w których liczba przełożeń wynosiła od 2 do 4.

4.42
Ocena na postawie 17 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaBuick
TypSamochód osobowy
SegmentE

Inne modele Buick

E - Inne modele

Buick Electra: newsy, testy i recenzje

Autokult odc.2 - Poznań Motor Show, McLaren 600LT i używana Alfa 159

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie